Milli Takımlar

Antetokounmpo:”Şampiyon Olmak İstiyorum”

Yunan milli takımının ilk basın toplantısı bugün gerçekleştirildi, oyuncular antreman kampının yapılacağı Karpenisi’ye giderken Giannis Antetokounmpo, yaklaşan Eurobasket hakkında konuştu.

Antetokounmpo ve Kings ‘Giorgos Papagiannis, Yunanlıların iki NBA’de oynayan oyuncusu. Çünkü emektar Kostas Koufos ve Hawksta oynayan Tyler Dorsey bu yaz ekibte olmayacaklar

Ve tabii ki takımın Giannis’in etrafında inşa edilmesi bekleniyor. Yerel basına konuşan Giannis: “Bu ekiple başarıyı getirmek istiyorum. Yolun sonunu değil, oraya giden yolculuğu düşünüyorum. Adım adım ilerlemeliyiz, en iyi yoldan gitmeliyiz ve şampiyonluğu hedeflemeliyiz. Aralık ayında 23 yaşında olucam.Büyüdüm. Madalya için yarışacağımızı söylemek güzel geliyor, şahsen bu bana baskı da oluşturmuyor. Ben takımın yıldızı değilim “dedi.

Antetokounmpo,ekibin yapılandırılma biçimine yaklaşımını şöyle anlatıyor: “Bu takımda tek bir yıldız yok. Amacım iyi bir takım arkadaşı olmak. Her geçen gün daha iyi bir takım olacağız. Bu takımda yetenek var. Burada olmaktan çok mutluyum ve amacımıza odaklanmamız lazım “dedi.

Giannis’in gelişimini, Yunan milli takımının geçmişini ve İspanya hariç birçok takımın kilit üyelerinin olmaması göz önünde bulundurulduğunda Yunanistan, altın için en büyük favorilerden biri olarak değerlendiriliyor.

Related posts

“Ülkemizde gençler popülerlik sebebiyle spora yöneliyor”

Orçun Yıldırım

Milliler İtalya’da 2’de 0 Yaptı

Kenan Bojadzic

A Milli Kadın Takımımız EuroBasket Women 2017’de

Ruhi Ünal

Leave a Comment