Milli Takımlar

12 Dev Adamı’ın Rakipleri Kim Olacak?

FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri için yapılacak kura çekimi sonucu Türkiye A Milli Basketbol Takımı’nın rakipleri belli olacak. Katılan tüm takımlar için yarınki kura çekimine kadar heyecan dorukta.

31 Ağustos Salı günü Türkiye saati ile 13:00 itibari ile FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçları için resmi kura çekimi gerçekleştirilecek. 2 yıl sonra başlayacak Dünya Kupası etkinliğinde eleme müsabakaları başarısı, takımlar için giriş bileti olacak.

Türkiye Basketbol Federasyonunun açıkladığı bilgiler dahilinde Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Türkiye’nin yanında Belçika, Bosna Hersek, Estonya, Hırvatistan, Fransa, Bulgaristan, Çekya, Macaristan, Finlandiya, Gürcistan, Almanya, Büyük Britanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Litvanya, Polonya, Hollanda, Rusya, Sırbistan, Slovenya, İspanya, Ukrayna, Belarus, İzlanda, Kuzey Makedonya, Letonya, Karadağ, Portekiz, Slovakya ve İsveç gibi ülkelerin milli takımları da mücadele edecek.

22 Kasım’da Başlıyor

Yapılacak eleme müsabakaları sonrasında Endonezya, Japonya ve Filipinler’de düzenlenecek olan FIBA 2023 Dünya Kupası’nda oynama hakkını Avrupa’dan 12 ülke milli takımı kazanmış olacak.

2023 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Filipinler ve Japonya, doğrudan katılma hakkı elde ediyor. Bu 2 ev sahibi takım FIBA Basketbol Dünya Kupası 2023 Asya Elemeleri birinci ve ikinci turunda oynayıp sonraki aşama için doğrudan katılma hakkı elde edecek.

Endonezya İçin Farklı Katılım

FIBA İcra Komitesi’nin aldığı kararın sonrasında Endonezya’nın otomatik katılım hakkı elde edebilmesi için FIBA 2021 Asya Kupası’nda ilk 8 takım arasında bulunma şartı gerekiyor.

Eleme maçları, 22 Kasım 2021’de başlayacak ve 28 Şubat 2023 tarihinde tamamlanacak.

Related posts

Bir Zamanlar Kardeştiler

Mehmet Berk Alınca

Milli Takım Aday Kadrosu Belli Oldu

Site varsayılanı

Milli Takım İtalya’da

Kenan Bojadzic

Leave a Comment