Köşe Yazıları

Yeni Takım,Yeni Hedefler

Galatasaray’da yeni takım,yeni antrenör,yeni hedefler…Tabi ki merak konusu ise bu takım neler başarabilir?Hadi beraber bunu bir inceleyelim.

Erman Kunter son açıklamalarında şunları ifade etmişti;

“15 yılın ardından tekrar burada olmak benim açımdan çok heyecan verici bir durum.Galatasaray’da çalıştığım ilk dönemin ardından çok yoğun bir şekilde Fransa’da çalıştım. Galatasaray çok büyük bir marka. Sadece futbolda değil, Eurocup şampiyonluğuyla beraber kulübün Avrupa’da geldiği yer tartışılmaz. Bana gelen teklif ise çok gurur vericiydi. Galatasaray Odeabank Basketbol Takımı’nın baş antrenörlüğü zor bir görev. Hedeflerimiz büyük, sonuç alabilmek çok önemli. Çok kısa süredir de çalışmaya başladık.”

Peki Erman Kunter bu baskının üstesinden gelip Galatasaray’ı bu sezon bir kez daha Eurocup’da iddialı bir yerlere getirebilecek mi.Tabi ki ülkemiz takımlarının Avrupa’da başarılı olmasını hepimiz çok istiyoruz ama burada her şeyi sıfırdan kurmuş bir takım var. Yeni oyuncular,yeni antrenör ve tabi ki yeni hedefler.Bu takıma şans vermek lazım, beklemek lazım.Geçen sezon uzun rotasyonu olsun kısa rotasyonu olsun çok fazla seçenek yoktu Ataman’ın elinde.Hatırlarsanız Galatasaray maçları hep önde götürüp bir yerden sonra oyundan düşüp maçı kaybediyordu.Bu sezon ilk hedef bu sorunu çözmek olmalı yani geniş bir rotasyona ihtiyacı var Erman Hocanın.Bakalım Galatasaray yönetimi ve Erman hoca bu sorunu çözüp ve tabi ki yanında kaliteli oyuncular getirip Galatasaray’ı iddialı bir takım yapabilecek mi.Zamanla bunu hep beraber göreceğiz.

Related posts

NBA güncel transferler ve takaslar, 2020-21 sezonu nasıl olacak?

Kaan35

Oyuncu Profili: Janis Timma

Bora Burç Bilban

Mavericks’in yeni yüzü ; Dennis Smith Jr.

Muratcan Ediz

Leave a Comment