türkiye-sırbistan
Köşe Yazıları Milli Takımlar

TBT Türkiye – Sırbistan Yarı Final Maçı 2010

O heyecan dolu maçın üzerinden 6 yıl geçmiş. Daha dün gibi hatırladığım maç. Her tekrarını açtığımda aynı heyecanı yaşadığım maç. O zamanlar ailemin yanında yaşıyorum lise 3. veya 4. sınıftayım vücutta gereksiz heyecan, enerji var. Maça 10 dakika kalmış önceden her şeyi almışım cipstir kolasıdır artık ne alınıyorsa. Bizim evimizde bir sessizlik vardır genelde herkes kendi köşesine geçer işine bakar ben de bilgisayarda açmışım maçı seyredeceğim heyecanımı bastırmaya çalışıyorum, sessiz durmaya çalışıyorum yoksa bana kızacaklar.
Maçın sonlarına kadar da sessiz kalmayı becerdim ama o son 3 dakika… Yani basit maç değil Koskoca dünya şampiyonası yarı final maçı, finale çıkağız çıkarsak Amerikayla oynayacağız. 8 maç oynamışız 8ini birden yenmişiz beklentimiz yüksek. Tabi bir de Athenanın 12 Dev Adamı var çocuklugumuzun şarkısını duydukça tüylerim diken diken olurdu maçın her reklam arası 12 dev adam iyice harlıyor insanın heyecanını. Maç artık sona yaklaşmış gerideyiz heyecandan gerilmişiz skor 82 – 81 Sırbistan önde. Son 4 saniye kalmış gözüm yaşlı ekrana bakıyorum. Ender hidayete pas atıyor abi Hidayet de Kerem Tunçeri’ye… Kerem turnikeye gidiyor son 4 3 2 1 derken Tunçeri turnikeyi atıyor.

Türkiye Sırbistan Maçı 2010

O sırada ben de heyecandan ayağa fırlıyorum masada cips, çikolata, kola ne varsa her yere saçılıyor kulaklık da yerinden çıkıyor bilgisayarın sesi dışarıda o sırada da spiker bütün gücüyle KEREM TUNÇERİ KEREM TUNÇERİ diğeri de KAZANDIK diye bağırıyor. Tabi bende onunla birlikte bağırıyorum soluğum yettiği kadar Kazandık la Kerem Tuncer arasında gidip geliyorum . Sonra Sırbistan mola alıyor 0.4 saniye kalıyor maçın bitmesine tabi ben de ulan ben ne yapıyorum diyorum ortalık batmış evi geç bütün sokak duymuş sesimi kapımda kilitli. Annem, kardeşlerim babam herkes kapıya toplanıyor. Ben de yerimden kalkamıyorum maç bitene kadar. Bizimkiler kapıyı çalıyor ben duymuyorum. Sırbistan yandan topu oyuna sokacak içeri pas gidiyor sonra Semih Erden topu blockluyor sonra tekrar yine aynı bağırış başlıyor bizimkiler daha da kapıda meraklanıyorlar. Kendime geldikten sonra kapıyı açmaya gidiyorum gözler kızarmış üst baş mahvolmuş bir şekilde karşılarına çıkıyorum. Tepkiyi az çok tahmin edebilirsiniz…

Related posts

Potanın Perileri Parkeye Çıkıyor

Ruhi Ünal

Millilerin 2019 Dünya Kupası Yolculuğu

Ali Öztürk

NBA’li gençler Almanya karşısında şov yaptı!

Orçun Yıldırım

Leave a Comment