blank
Köşe Yazıları

Skandalların Adamı Joey Dorsey

joey dorsey best balikesir
621görüntüleme

DİSİPLİNSİZ, İNİŞLİ ÇIKIŞLI BİR KARİYER 

Hayatı Dorsey umursamazlığında yaşamak lazım…

blank

33 yaşındaki ABD’li pivot Joey Dorsey basketbolu sadece eğlence ve para kazanmak için oynadığı kesin. Muhtemelen yanlışlıkla başarılı bir dönem geçirse de ardından disiplinsizliği sayesinde şu an Best Balıkesir’de oynamakta. Hosuton’dan Sacramento’ya oradan da Toronto’ya, sonra birazda Avrupa yaptıktan sonra ülkemize Gaziantep üzerinden giriş yapan Dorsey 1.5 yıl  Royal Halı Gaziantep’te forma giydiği süreç içerisinde şehri sevdiğini gece hayatının olmamasına rağmen yemeklerin muhteşem olduğunu vurgulamıştı. Zamanla muhtemelen karnı doyan Dorsey İstanbul’un yolunu Galatasaray’a transfer olarak tuttu. Oldukça iyi fiziğinin yanı sıra çevik olması Koç Ergin Ataman’ın dikkatini çekmiş ve transfer kısa sürede gerçekleşmişti.

Büyük umutlarla Galatasaray’a transfer olan Dorsey ilk zamanlarda başarılı performans göstererek beklentileri karşılasa da zamanla işler iyiye gitmeyecekti. Ataman’ın yoğun antreman programından bunalan Dorsey bu duruma fazla ayak uyduramadı. İstanbul’un gece hayatına kendini kaptıran Joey’in maçlarda da istenilen performansı vermemeye başlaması veda kapısını aralamaya başladı. Ataman her ne kadar Dorsey’i kazanmak için elinden geleni yapsada, vurdum duymaz Dorsey sonunda isyan bayrağını çekip Galatasaray’dan ayrılarak İspanya’da Barcelona takımına transfer oldu. İspanya’da basketbolu tamamen unutan Joey verdiği demeçlerle gündemden düşmedi. Basketbolu bıraktıktan sonra ülkesinde porno yıldızı olmak istediğini söylemesi gündeme bomba gibi düştü. Her zamanki disiplinsizliğini istikrarlı olarak devam ettiren Dorsey sakatlığını bahane ederek Barcelona sağlık ekibini beğenmemesiyle bardağı taşırdı ve burada da kadro dışı kaldı.

Kışın devre arasında Balıkesir’e giden ABD’li pivot fazla kilolarıyla dikkat çekerken, henüz sakin bir ruh içerisinde. Bu sezon TBL’de 12 karşılaşmada görev aldı.

2016-2017 Sezonu | BSL – Joey Dorsey Ortalama İstatistikleri
2 Sayı3 SayıSARibaund
MaçSYSYOM/A%M/A%M/A%HSTASTKBL
1200:21:571048,63,8/5,569,60/001/333,336,19,11,50,51,60,5

Takımının lig düşmesinin onun için pek problem teşkil edeceğini sanmıyorum. Muhtemelen yeni bir takımla, yeni sezonda, yeni skandallarla, disiplinsiz şekilde yeniden parkede görürüz. Hayat bazen Joey Dorsey’in kariyeri kadar garip. Kendisine, teoride başarılı pratikte başarısız basketbol hayatında başarılar dilerim.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın