Houston Rockets‎Köşe YazılarıNBA

“Sakallı” Houston Rockets tarihinde söz sahibi olmaya devam ediyor!

James Harden, Houston Rockets tarihinin en skorer üçüncü oyuncusu olmayı başardı.

2.62bingörüntüleme

Houston Rockets, lig tarihindeki tüm zamanlar skor listesinde hızla yükselen bir oyuncuya sahip. Kulüp ve taraftarlar ona sahip olmaktan oldukça memnunlar ki Harden, Pistons maçında ürettiği son sayıyla 13.391. sayısını kaydetti ve Rockets tarihindeki tüm zamanların en skorer 3. oyuncusu konumuna yükseldi. Harden 6 sezondan biraz daha fazla bir süredir Houston formasını terletirken, kısa denebilecek bir süre içerisinde küçümsenmeyecek bir başarıya imza attı.

Daryl Morey’in risk alarak 2012 yılında takasla takıma kazandırdığı Harden -ki bu takas Houston tarihinin en başarılı takası olarak bilinmekte-  takıma katılışından bu yana takımdaki en dikkat çekici oyuncu durumunda.  Bu sezon 29 yaşındaki oyuncunun NBA’deki 10. senesi ve sahip olduğu oyun tarzıyla daha uzun süreler ligde boy gösterecektir.

Harden için sırada ne var?

Peki bu başarının ardından James Harden için bir sonraki hedef ne? Rockets tarihindeki en skorer oyuncu olma yolunda önünde 2 oyuncu daha var.

İlki Calvin Murphy.  Kırmızılardaki kariyerini 17,949 sayıyla tamamladı ve geçen seneye kadar ligde bir maçta en fazla skor üreten Houston oyuncusu konumundaydı.(Harden bu rekoru kırdı.) Benim tahminime göre Harden Murph’ den ortalama 2000 sayı fazla bularak kariyerini tamamlayacaktır.

Son olarak Hakem “The Dream” Olajuwon, yakalaması zor bir hedef.  Kariyerini inanılması güç bir sayıyla,(26,511) NBA tarihinde de ilk sırada yer alarak sonlandırdı. Harden onu geçmek istiyorsa uzun bir süre daha aynı performansı göstermek zorunda.

H. Alperen Aydın
Marmara Üniversitesi. İngilizce Öğretmeni,Yazar. Yayımlamaya değer bulmadığı 2 romanı ve çok sevdiği basketbolu var.

Bir cevap yazın