Köşe Yazıları

Real Madrid Karşısında Fenerbahçe

Final-Four heyecanı her tarafı sarmış durumda. Cuma ve Pazar günleri oynanacak maçları bekliyoruz ama tabi ki heyecanımız çok büyük. Bu heyecan hem bizi sardı hem de İstanbul’un birçok noktasında etkinlikler var. Basın toplantıları antrenmanlar derken çok yoğun bir takvim içerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz.
Andaolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş son ana kadar Final Four’u kovalamasına rağmen ne yazık ki yer alamadı. Fenerbehçe ise 3. Sezon üst üste dörtlü finalde oynama başarısını gösteriyor. Fenerbahçe ilk dörtlü finalindeki diğer 3 takımla beraber İstanbul’da yerini almış durumda.
Zorlu bir sezonun ardından dört takım buraya gelmeyi başardı. Böyle bir sezonun sonunda tüm takımlar bence İstanbul’a çok güçlü geldi. Üst düzey bir sezon izlediğimizi söyleyebilirim. İspanyol temsilcisi Real Madrid takımı biraz değiştirdi ve bu noktaya çok güçlü geldi. Fenerbahçe’nin ise önünde 40 dakika var ve kendimizi şimdiden kupayı kaldırırken hayal ediyoruz. Ama Real Madrid karşısında oynanacak bu 40 dakika çok kritik. Şu anki Real Madrid ile geçen seneki Real Madrid arasında büyük fark var. Takıma gerekli atletizm eklemeleriyle beraber Real Madrid çok iyi bir sezon geçirdi. Madrid bu sezon tüm rakip takımlara karşı istediği basketbolu kabul ettirmeye çalıştı ve bunda başarılı da oldu.
Peki Fenerbahçe’nin avantajları neler? Bunun en önemlisi tabi ki seyirci avantajı. Sinan Erdem’de olağanüstü bir taraftar desteğiyle Fenerbahçe ritmini yakalayabilir. Tecrübe olarak da Fenerbahçe artık Real Madrid’in aşağısında değil. 3 senenin birikimiyle Fenerbahçe elinden kaçırdığı kupayı artık çok istiyor. Fenerbahçe’nin bir diğer avantajıysa koç Obradovic. Željko Obradović şu ana kadar çalıştırdığı bütün takımlarla Euroleague kupasını kaldırdı. Umuyoruz ki tecrübeli koç bu sefer Fenerbahçe ile bu başarıya ulaşır ve Türk basketbolu yıllardır beklediği Euroleague kupasına kavuşur.

Related posts

‘Şampiyon’ Yine Şampiyon!

Bora Burç Bilban

Yeni Model Lakers

Can Melek

LiAngelo Ball, Detroit Pistons’la sözleşme imzaladı.

Kaan35

Leave a Comment