blank
Köşe YazılarıMilli Takımlar

Millilerin 2019 Yolculuğu Devam Ediyor

423görüntüleme

blank

Milli Takımımızın 2019 Dünya Kupası yolculuğu geçen hafta oynanan iki maçla devam etti. Malesef  milli takım beklentilerin altında kaldı ve 59-58 ile deplasmanda İsveç’e, 79-70 ile yine deplasmanda Letonya’ya kaybetti.

Gruptaki üçüncü maçımızı deplasmanda İsveç ile oynadık. Bize göre kapasitesi ve kadrosu çok kısıtlı olan İsveç karşısında beklenmedik bir mağlubiyet aldık. Ancak bu mağlubiyet büyük ihtimalle bir anlam ifade etmeyecek. Grubu sonuncu tamamlayan takımlar ile yapılan maçların puanı bir sonraki tura taşınmıyor. Sadece gruptan çıkan takımlar ile yapılan maçların puanları bir üst tura taşınıyor. İsveç’te grup sonuncusu olmaya en büyük aday. Bununla beraber İsveç maçı bazı eksiklerimizi görmemiz açısından güzel bir prova oldu.Hücum etmekte çok zorlanıyoruz. İsveç gibi bir takım karşısında 58 sayıda kalmamız sorunun büyüklüğünü gösteriyor. Topu yönlendirecek ve bitirici atışları atacak adamlarımız yetersiz . Sadece Bobby Dixon ve Melih ile bu problemi çözemiyoruz malesef. Rakip takım önlem aldığında hücum tamamen tıkanıyor. Ne olursa olsun İsveç’in bizi hiçbir şekilde yenememesi lazım.

Bunlara ek olarak hakemin Letonyalı olmasını çok ilginç buldum. Sonuçta gruptaki rakiplerimizden biri Letonya. Son 3 saniyede  Bobby’ye yapılan net faulü vermemesi de maçı İsveç’e götürdü. Skandal bir karardı.

Dördüncü maçı da Letonya’ya karşı kaybettik. Letonya deplasmanı bu gruptaki en zorlu maçımızdı. İsveç maçında yaşanan sıkıntıların benzerlerini burada da yaşadık. Ancak şunu da belirtmem gerek.Bahsettiğim sorunların çoğuna malesef  Ufuk Sarıca’nın da yapacak çok bir şeyi yok. Euroleage ve NBA takviminin ortasında gelebilecek oyuncular belli. Kadroda rotasyon dar ve alternatif az.

Milli takımımızın eleme sürecindeki genel gidişatına bakacak olursak; ilk turdan ikinci tura en az üç galibiyet taşımayı hedefliyorduk. Haziranda içeride Ukrayna’yı yendiğimiz takdirde bunu başarmış olacağız. Yani hedeflerimizden çok da uzak değiliz. Bunun yanında diğer gruptan Karadağ,İspanya ve Slovenya gelecek. Bundan dolayı her puanın gerçekten önemi var. Millilere gelecek maçta başarılar.

 

 

Bir cevap yazın