7DAYS EuroCup Köşe Yazıları

Ligimizin yükselen yıldızı TOFAŞ, ” Başarabilecek mi? “

Geçtiğimiz günlerde lig için hazırlıklarına başlayan ve çok yakında da kombinelerini satışa sunacak Tofaş için umutlar oldukça olumlu yönde. Burada tartışacağımız konu ise Tofaş’ın başarabilme ihtimali. Peki Tofaş neyi başaracak?

Umutların Tofaş adına olumlu seyretmesinin birkaç farklı sebebi var. Öncelikle takımın bu sezon Eurocup bileti alması Tofaş yönetiminin oldukça ciddi bir bürokrasi zaferi. Zira Tofaş’ın üstünde bitiren birkaç takım varken davet, bilindiği üzere Tofaş’a gelmişti. Böylesine ciddi ve Euroleague’e yükselme ihtimali bulunan bir ligde yarışacak olan Tofaş’ın başarısı ise birkaç mühim ayrıntıya bakıyor.

Yönetim ve başarılı koç Ene, sezon öncesinde bu ayrıntıları gözden kaçırmayarak adeta nokta transferler yaptılar. Josh Owens, Raymar Morgan, Kadji ve Henry Tofaş’ın geçen sezona izlenimle adeta tam da ihtiyacı olan oyunculardı. İlk bakışta transferde hata yapmamış gibi duran Tofaş, antrenmanlarına ise geçtiğimiz günlerde başladı ancak yeni transferlerden bazıları antrenmanlara katılamadı. Bu oyuncular önümüzdeki günlerde takıma katılacak.

Tofaş’ın takım oyunu ve transferlerin uyumu hakkındaki net yorum ise yaklaşık 20 gün sonraki hazırlık maçından sonra söylenilebilir.

Tofaş hazırlıklara başladı!
Tofaş’ın son sezonlarda kullandığı ” Benim Takımım Tofaş “ sloganı, önemli bir satış tekniği olarak göze çarpıyor.

Transferler önemli, yönetim önemli, coach önemli ancak bunların yanında bir şey yoksa geri kalanların hiçbir anlamı yok: Taraftar.

 

Kombineler ve Taraftar

Tofaş, bu sezon da geçtiğimiz sezon olduğu gibi taraftarın cebini yakmayarak kombine fiyatlarını oldukça makul belirledi. Bilindiği üzere ligimizin yarısından fazlası Avrupa’da yarışacak ve Avrupa’da yarışan bu takımlarımız, ligimizin diğer takımları ve Eurocup takımları Tofaş’a misafir olacak. Tüm bu maçları VIP olarak izleme imkanı ise sadece 550 Türk Lirası değerinde. Öğrenci bileti alabiliyorsanız ise  koca bir sezon sadece 150 Türk Lirası değerinde!

Eğer kombine satın almak istemiyor, sadece bazı maçlara gitmek istiyorsanız o durumda da pek sıkıntı yok açıkçası zira Tofaş, geçtiğimiz sezonda biletleri 10-20 lira aralığında* satmıştı. ( VIP ve saha kenarı koltuklar dahil değildir. )

Eurocup bileti alarak oldukça ciddi bir pre-season başarısı elde eden Tofaş, sağlam transferlerle bu başarısını perçinliyor, üstüne de taraftarı sahaya çekmek için elinden geleni yapıyor.

Bu durumda ise Tofaş’ı bu sezon, geçtiğimiz sezondan daha iyi bir sıralamada izleyeceğimiz kesin ancak Tofaş’ın Eurocup’ta ne yapacağını merak ediyorsanız söylemem gerekir ki ben de merak ediyorum ve bu konuda yorumdan kaçınıyorum zira top yuvarlak! Neyin ne olacağı sezon öncesinde ciddi bir ağızla yorumlanamaz maalesef. Transferlerin takıma uyumunu ve coachu birkaç hazırlık maçında izledikten sonra yapacağımız bir yorum inanıyorum ki daha sağlıklı olacaktır.

Sporla ve sevgiyle kalın.

Related posts

Schilb: “Annem salondaki enerjiye inanamıyor!”

Mert Akyıldız

BAHÇEŞEHİR’DEN DEV ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI

Mert Akyıldız

Yeni Sisteme Ayak Uyduramayanlar: Galatasaray Odeabank

Bora Burç Bilban

Leave a Comment