Köşe Yazıları Detroit Pistons NBA

LiAngelo Ball, Detroit Pistons’la sözleşme imzaladı.

Ball Kardeşler

Önümüzdeki sezon sürprizleri durmak bilmiyor. NBA’de bu yıl 3 kardeş aynı anda forma giyme şansı elde etti. Bu kardeşler de Ball kardeşler olunca oldukça dikkat çekti. Çünkü Ball ailesi son yıllarda kendilerinden çok fazla söz ettiriyor. Bu sezon bu kardeşlerden ikisi, yeni sözleşmeler imzaladı. Öncelikle Lonzo Ball’dan bahsedelim. Lonzo Ball, New Orleans Pelicans takımında oyun kurucu pozisyonunda oynuyor. Bu sezonda, diğer sezonlarına göre daha aktif olduğunu söyleyebiliriz. İstatistikleri de geçen sezona göre daha iyiydi. 11.8 sayı, 6.1 ribaunt ve 7 asist ortalamasıyla oynadı. Pelicans’ın genç takımına da oldukça iyi uyum sağladı.

LaMelo Ball ise bu sezon draft edildi. Charlotte Hornets takımının oyun kurucusu olmaya da aday. 3. sıradan draft edilen LaMelo Ball, Ball kardeşlerden en küçüğü ve ikinci NBA oyuncusu oldu.

Gelelim LiAngelo Ball’a. Ball kardeşlerin ortancası olan LiAngelo, diğer kardeşleri gibi Chino Hills lisesi mezunu. Liseden sonra UCLA liginde kariyerine devam ederken bazı ters giden olaylar yüzünden UCLA’dan ayrılmak zorunda kaldı. Kariyerine Oklahoma City Thunder’ın G-League takımında devam ediyordu. Bu sezon ise Detroit Pistons ile 1 yıllık garanti olmayan bir kontrat imzaladı. Bu cümlenin açıklaması şöyle ki, LiAngelo yeterli düzeyde oynayamaz ve Pistons yönetimi tarafından NBA’e uygun görülmezse takımdan şartsız olarak ayrılabilecek. Ancak ayrıldığı taktirde de Pistons’un G-League takımına gönderilecek. Bu kontrata göre de G-League’e giderse 50 bin dolar kazanacak. Umarız bunların hiçbirine gerek kalmaz ve Ball kardeşlerin her birini NBA’de başarılı oldukları bir sezonda izleyebiliriz.

Related posts

NBA BAŞLIYOR!!!

NBA’de ayakkabı yasağı sona erdi!

Orçun Yıldırım

‘Şampiyon’ Yine Şampiyon!

Bora Burç Bilban

Leave a Comment