Kadınlar BasketbolKöşe Yazıları

Kadınlar Basketbol Ligi Yarı Final 2. Maçları Değerlendirmesi

447görüntüleme

Bilyoner kadınlar basketbol liginde bugün yarı final maçları oynanacak. Saat 15.00’de bu sezonun iki flaş takımı karşılaşacak. Hatay Büyükşehir Belediye – Mersin Büyükşehir Belediye karşı karşıya geliyor.
İlk maçta Mersin Büyükşehir Belediye, Hatay BŞB’yi 85-80 ile geçmeyi başardı. Angel McCoughtry müthiş bir maç çıkarıp 38 sayı ile mücadele etti. Bana göre Angel McCoughtry dünyada sayılı kadın basketbolculardan.
Mersin BŞB’nin yabancıları çok iyi bir sezon geçiriyor. Angel McCoughtry ve Aneika Henry müthiş ikili oldular. İki takım da yüksek tempo ile oynamayı seven takımlar. Hatay BŞB’ye gelecek olursak çok fazla 3 sayılık şut deneyen bir ekip olduklarını söyleyebiliriz.
bayan-basketbol-32

Natalie Hurst 3 sayı anlamında müthiş bir sezon geçiyor, %49 ile 3 sayı isabeti buluyor bu kadınlar basketbolu için çok iyi bir yüzde. Bu maçta çok iyi bir pota altı savaşı izleyebiliriz bir tarafta Paris diğer tarafta Henry müsabakanın zevkli geçmesini bekliyorum ama Hatay BŞB ev sahibi faktörüyle bir adım önde. Hatay’da Anna Vajda ve Bahar Öztürk’ün performansları maçın gidişatı için önemli bir unsur olacaktır. Mersin BŞB’de içinde Bria Hartley performası çok önemli olacaktır.

Site varsayılanı

Bir cevap yazın