Köşe Yazıları

NCAA’da Villanova’nın Şampiyonluğu Neden Önemli?

455görüntüleme

Villanova basketball fans celebrate after Villanova defeated North Carolina in the college basketball championship game of the NCAA Tournament, Tuesday, April 5, 2016, in Villanova, Pa. Villanova won 77-74. (AP Photo/Matt Rourke)

Pazartesi gecesi Houston NRG Stadı’nda Villanova’nın North Carolina’yı 77-74 yendiği şampiyonluk maçının devre arasında Michael Jordan, North Carolina soyunma odasına doğru koridor boyunca yürüdü. Medya, fanlar ve güvenlik personeli etrafta gezinirken NCAA Başkanı Mark Emmert ile Jordan arasında kısa bir sohbet geçti.

Maçın sonunda Kris Jenkins’in maç kazandıran üçlüğü, kolej basketbolu için önemli bir umut kaynağı oldu. Top potaya doğru giderken sanki saniyeler biraz yavaşlayıp bu umutları izlemeye koyuldu. Kolej basketbolunun sezona yayılan sözlerinin umudu ve bununla alakalı fırsatların kalıcı olduğu. UCLA’nın John Wooden’la oluşturduğu monarşiyi tekrar görmeyecek olmanın umudu. Duvarları yıkmayı bekleyen daha nice takımın hala oyunda olduğunun belirtisi.

Maçın ardından North Carolina taraftarları sadece izlemekle yetindiler ve sahadaki partiye katılmak istediler-Jordan ve diğer eski UNC Starlarının bile katılamadığı bir parti. Öte yandan Villanova taraftarları birbirlerini parkeye doğru iteklediler, kutladılar, favori takımlarını arkalarına alıp selfie çektiler. Bu başarının üzerine okuldaki dersler de iptal edildi.
images

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın