Köşe Yazıları NBA Philadelphia 76ers‎

Allen Iverson İçin Duygusal Anlar!

Allen Iverson, Shaquille O’Neal ve Yao Ming gibi efsane NBA oyuncularının Hall of Fame 2016 listesine dahil edildiğini geçen günlerde açıklamıştık. Şöhretler Müzesi haberimize ulaşmak için tıklayınız…

“The Answer” lakaplı Allen Iverson, kendisini draft eden 10 sezon forma giydiği Philadelphia 76ers tarafından dün gece oynadıkları New York Knicks maçı öncesinde onurlandırıldı.

Iverson kariyeri boyunca NBA’de şampiyonluk görememiş olsa da 1997 yılında 1. sıra draftı olarak katıldığı NBA’de ilk sezonda yılın çaylağı olmayı başarmıştır.

2001 yılında normal sezon MVP’si seçilen ve takımını NBA finaline taşıyan ancak finali Shaquille O’Neal ve Kobe Bryant’ın liderliğindeki LA Lakers’a 4-1 kaybeden Iverson, maç öncesinde de oldukça eğlenceli bir basın toplantısı düzenledi.

EP-304099914

76ers’ın medya odasında kendisine bu odayla ilgili herhangi bir anısının olup olmadığı sorulan Iverson, meşhur “Antrenman” röportajına atıfta bulunarak*, “Antrenman dememi mi istiyorsunuz?” gibi esprili bir yanıt verdi. Ayrıca, 76ers halkla ilişkiler sorumlusunun gazetecilere son soru şeklinde bir uyarı yapmasının ardından görevli kişiye, “Bana nasıl son soru diyebiliyorsun? Ben artık Sixers’da oynamıyorum.” diyerek salondakileri kahkahaya boğdu.

Philadelphia taraftarıyla arasında bugün dahi devam eden karşılıklı sevgiyi de, “Beni sevdiler çünkü [onlara] her şeyimi verdim. Ve onları bana verdikleri sevgi ve destekten ötürü seviyorum. Philadelphia taraftarıyla aramdaki ilişki gibisinin başka bir yerde olması mümkün değil.” sözleriyle açıklayan efsane oyuncu, Şöhretler Müzesi’ne seçilmesini anlatırken duygusallaştı. Bu konuyu, “Hall of Fame olmak gerçekten zordu. Kolay değildi. Savaşmak zorundaydım. Düştüm. Ayağa kalktım. Düştüm. Ayağa kalktım. Düştüm ve yeniden ayağa kalktım. Ve bu hayatımda hala devam ediyor. Hala hayatımda iniş çıkışlar var ama ben ayağa kalkmaya devam edeceğim. Savaşmaya devam edeceğim.” şeklinde yorumlayan Iverson, birçoklarınca NBA tarihinin en iyi iki numaralarından biri olarak gösteriliyor.

Related posts

NBA’de En İyi Savunma Beşleri Belli Oldu

Site varsayılanı

Isaiah Thomas, Washington’ı Yendi

Ruhi Ünal

Merakla Beklenen Big3 Turnuvasında Takımlar Belli Oldu

Ruhi Ünal

Leave a Comment