Nate Robinson
Köşe Yazıları NBA

3 Kez NBA’de smaç şampiyonu olan Nate Robinson boksa başladı

Çoğu basketbol takipçisi ve oyuncusunun da bildiği, kısa boyuna rağmen atletizmi ve harika smaçlarıyla izleyenleri adeta büyüleyen, 1.75m boyunda olmasına rağmen tam 3 kez NBA smaç şampiyonu olan ve oyun kurucu pozisyonunda adından söz ettirmiş olan Nate Robinson, şu dönemde ise kendinden boks adı altında söz ettirmeye başladı. Basketbolda kendini tanıttığı kadar boks dünyasında da aynı başarıyı sergilemek isteyen Nate Robinson, ciddi bir şekilde bu sporu yapacağını ve boksta bir yıldız olmak istediğini de daha önceden söylemişti.

Nate Robinson, şuan yaşayan en iyi atlet olduğunu göstermek için ringlere çıkıp dövüşeceğini duyurmuş ve ”NBA’deki oynayan bütün kardeşlerimi ringde temsil edeceğim” demişti. Bu açıklamalara rağmen Youtuber Jake Paul’a karşı ringe çıkan Nate Robinson, daha ikinci rauntta nakavt sonucu yere yığıldı. Bir süre ringde yere yığılıp kalan Nate Robinson, maç sonrası açıklamalarında maçta istediği gibi dövüşemediğini ve hüsrana uğradığını söyledi. Yeteri kadar iyi savunma yapamadığını ve ataklarında etkisiz olduğunu da ekledi.

Maçtan hemen sonra birçok NBA yıldızı da Nate Robinson hakkında yorumlarda bulundu. NBA’in yıldız isimlerinden Stephen Curry, Joel Embiid ve Paul Pierce, sosyal medya üzerinden Robinson’a destek mesajları verirken Nick Young, mağlubiyetten sonra ”NBA’i temsil eden birisi yokmuş” yorumunda bulundu. Bu mağlubiyetin ardından boksa devam edip etmeyeceği de merak konusu oldu.

Related posts

Melo, Houston için bir kayıp mı?

H. Alperen Aydın

Kobe Sahalara Geri Mi Dönüyor?

Kenan Bojadzic

Lebron Kyrie Irving’in takas talebini sızdırdı mı?

Akif Enes Kütük

Leave a Comment