Turkish Airlines Euroleague

Zirvede yalnızlığı yaşayan Fenerbahçe Beko, evinde Olympiacos’u konuk ediyor

358görüntüleme

Aldığı 2 mağlubiyet ile Euroleague’in zirvesinde liderliğin keyfini çıkartan Fenerbahçe, neden orada olduğunu bu akşam bir kez daha Olympiacos karşısında kanıtlayacak.

Öncelikle iki takımın Euroleague’teki son performanslarını hatırlayacak olursak akıllara ilk önce Fenerbahçe’nin İspanya deplasmanında, Gran Canaria karşısında oynadığı etkili son çeyrek oyunu ve galibiyeti geliyor. Keza Olympiacos da aynı şekilde Khimki Moskova’ya karşı etkili bir oyun oynamış, hatta bazı otoritelere göre bu maç koç Bartzokas’ın sonu olmuştu.

Yerel ligte ise All-Star nedeniyle maç oynamayan Fenerbahçe, burada da lider durumda. Rakibimiz Olympiacos da aynı şekilde 14-1 ile kendi liginde lider durumda.

İki komşu ülkenin liderlerini karşı karşıya getirecek maçta Olympiacos adına ciddi bir eksik yokken Fenerbahçe’deki tek eksik ise uzunca bir süredir takımla çalışmayan Tyler Ennis.

Hatırlayacağımız üzere iki takım arasında sezonun ilk yarısında Pire’de oynanan karşılaşma Fenerbahçe Beko’nun 72-73’lük üstünlüğü ile sona ermişti. İstanbul’daki maç ise 20:30’da başlayacak ve beIN Sports 3 ekranlarından televizyon seyircisi ile buluşacak.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın