Zadar Turnuvası’nın İlk Maçı

Zadar Turnuvası’nın ilk gününde Khimki Moskova, uzatmaya giden maçın sonunda Brose Baskets Bamgerg’i 77-75 mağlup etti ve turnuvadaki ilk galibiyetini aldı.

Karşılaşmanın ilk sayıları Luka Mitrovic’in sayıları ile başlarken kısır geçen ilk periyotta üstünlük sık sık el değiştirdi. İlk 10 dakika 18-17‘lik Brose Baskets Bamberg üstünlüğüyle sonuçlandı. Anthony Gill ile sayılar bulan Khimki, skoru 29-33’e getirerek ilk yarıdaki en yüksek farkı elde etti. Periyodun sonunda Stefan Markovic’in sayılarına Bryce Taylor cevap verdi, soyunma odasına önde giren taraf 37-35‘lik skorla Khimki Moskova oldu.

İkinci yarı tıpkı ilk yarı gibi karşılıklı sayılarla başlarken Khimki periyodun hemen başında 5 sayılık bir fark yakaladı ancak Brose Baskets Bamger’in karşılık vermesi uzun sürmedi ve 6-0’lık seri ile 44-43 öne geçti. Periyodun son iki dakikasında 6-0’lık seri yakalayan Alman ekibi son 10 dakikaya 58-52‘lik skorla önde girdi. Kısır geçen son periyodun ilk beş dakikasında yalnızca 6 sayı çıktı ve 60-56’lık skorla geçildi. Maçın son iki dakikasına 62-62’lik eşitlikle girilirken Tyler Honeycutt’ın son saniye basketiyle skor 68-68‘e geldi ve maç uzatmaya gitti.

Khimki Moskova, uzatma periyoduna 6-0’lık bir seriyle girdi. Bamberg farkı kapatmayı başarsa da karşılaşmanın son dakikasına 76-75’lik Khimki üstünlüğüyle girildi. Mitrovic’in kaçan şutu ve Hackett’ın top kaybının ardından James Anderson serbest atış çizgisine geldi. Anderson’ın atışının birini sayıya çevirmesiyle maç 77-75‘lik Khimki üstünlüğüyle sonuçlandı.

Yeşilgiresun Belediyesi’nin eski oyuncusu Anthony Gill 18 sayı ile Khimki’nin en skorer ismi olurken James Anderson 15, Tyler Honeycutt ve Stefan Markovic 10’ar sayı üretti. Bamberg’de Luka Mitrovic’in 15, Bryce Taylor’ın 13 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Charles Barkley Sert Konuştu

Sezonun uzatılması ve oyuncuların kazandıkları paralarla ilgili konuşan Barkley, “Yılda 30-40 milyon dolar kazanan bu zavallı bebeler, üst üste iki...

Kapat