Yılın Savunmacısı Adam Hanga

HANGA, UDOH’U GEÇEREK YILIN SAVUNMACISI OLDU

THY Euroleague 2016-2017 sezonu en iyi savunmacı Saski Baskonia’dan 28 yaşındaki Macar kısa forvet Adam Hanga oldu. Turnuvaya katılan 16 takımın koçlarının verdiği oylarla seçilen Hanga herkese teşekkürlerini ileterek böyle bir başarıyı kazandığı için mutlu olduğunu söyledi. Hanga bu sezon takımında savunmanın başrolü konumunda olmasının yanı sıra takımın hızlı hücuma çıkmasında da büyük katkı sağladı. Ayrıca Hanga ribaund ve top çalma istatistikleriyle dikkatleri çeken isim oldu. Fenerbahçe’nin ABD’li pivotu Ekpe Udoh yapılan oylamada ikinci sırada yer aldı. Geçen sezon bu ödülün oylamasında üçüncü olan Hanga, ödülü kazanan ilk Baskonia oyuncusu oldu.

THY Euroleague’de 33 maça çıkan Adam Hanga, 28 dakika sahada kalarak 10.5 sayı 4.4 ribaunt 2.4 asist 1.3 top çalma ve 13 verimlilik puanı ortalamaları yakaladı. 28 yaşındaki kısa forvet bu ödülü kazanan ilk Macar basketbolcu olmayı başardı. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Adam Hanga takımda mutlu olduğunu ve eğer yönetimle tekrar anlaşılırsa Baskonia’da oynamaya devam etmek istediğini dile getirdi. Geçen yıl transfer sezonunda Anadolu Efes Hanga’yı transfer etmek istemiş ancak oyuncunun özel isteklerinin fazla olması sebebiyle transferden vazgeçilmişti.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Fenerbahçe’li Oyuncular Final-Four’u Değerlendirdi

FENERBAHÇE'DE TEK HEDEF ŞAMPİYONLUK Euroleague Final Four Medya Günü'nde Fenerbahçe'li oyuncular basın mensuplarıyla bir araya geldi ve soruları yanıtladılar. Kostas Sloukas: Önce...

Kapat