Tony Parker Asvel Başkanı
Turkish Airlines Euroleague

Tony Parker’ın Hedefi Euroleague

BAŞKAN TONY PARKER HEDEF BÜYÜTTÜ

Tecrübeli NBA oyuncusu Tony Parker, geçtiğimiz yıllarda Fransa liginde mücadele eden Asvel Villeurbanne takımının hisselerinin büyük bir bölümünü satın almış daha sonra kulübün başkanlık görevini üstlenmişti. Asvel takımının başkanı ve aynı zamanda San Antonio Spurs’ta forma giyen Tony Parker takımının hedeflerini SFR Sport’da anlattı. Fransa liginde Play-off yarı finalinde seride 2-1 önde olan Asvel’de hedef 2 sene içinde Euroleague…

Tony Parker yaptığı açıklamada; ” Hedefimiz Fransa’da şampiyon olmak ve THY Euroleague’de yer almak. Gelecek sezon için bu Eurocup olabilir. Şu an için önümüzdeki sene Euroleague’de bir Fransız takımın olacağını sanmıyorum. Bunun için uğraşıyorum. Kulübün sahibi olduğumdan beri EuroLeague ile sürekli temas halindeyim. İki yıl içerisinde bir EuroLeague takımı olmayı umuyoruz. Çalışmalarımız bu yönde” dedi.

THY Euroleague’de gelecek sezon yer alacak 16 takım, resmi olarak açıklandı. Listede Fransız takım bulunmuyor. Ancak Tony Parker, EuroLeague’in bir genişlemeye gideceğini umuyor. Fransa ligi şampiyonunun wild card alma hakkı da bulunmuyor.

https://twitter.com/SFR_Sport/status/871449198352379904

Related posts

Fenerbahçe, Pana galibiyeti ile yeni Euroleague düzeninde play-off’lara en erken ulaşan takım oldu

Orçun Yıldırım

Fenerbahçe Beko – Alba Berlin basketbol maçı neden ertelendi? Fb Berlin basket maçı ne zaman oynanacak?

Mert Akyıldız

Zeljko Obradovic Umutlu “15 maçımız daha var, hikayenin henüz sonunda değiliz”

ersin

Leave a Comment