blank
Fenerbahçe BekoTurkish Airlines Euroleague

Taraftarlar neden bu kadar suskun?

583görüntüleme

Bu sezon müthiş bir performans ortaya koyan ve Euroleague’de 14 maçta sadece 1 mağlubiyet alan Fenerbahçe’de her şey mükemmel gidiyor.

lakin yolunda gitmeyen daha doğrusu hoşnut olunmayan tek sıkıntı var: Taraftar.
her maç doluluk oranı yüksek dahi olsa rakibi baskına almakta güçlük çekiyoruz. tezahürat namına esasında pek de bir şey yok.

geçtiğimiz haftalarda bu durumdan şikayetçi olan Obradovic şu sözleri söylemişti:

“Taraftarımızın durumu anlayıp takımımızı desteklemelerini istiyorum. Taraftarların desteği çok önemli. Senelerdir verdikleri desteği vermeleri gerekiyor. Şu an THY Avrupa Ligi’nde taraftar seyirci sıralamasında 9. sıradayız. Bu, taraftarlarımızın bize verdiği bir mesaj mı? Salonun, sadece THY Avrupa Ligi’nde değil, ligde de dolması gerekiyor.”

müthiş bir son dakika reaksiyonu gösterip kazandığımız maçta bile taraftarlar “Zorla” tezahürat yaptırılıyormuş gibi gözüktü.

futbol takımının bu kadar kötü olduğu bir dönemde yaklaşık 34.000 bin taraftar ortalaması oluyorsa Basketbol takımının suçu ne?

taraftarın sözlerini ve dileklerini dikkate alan başkan Ali Koç gelecek sene ombine tribün düzenine bir değişiklik getirecek gibi duruyor.

bu sezon öğrenci tribünü açılan salonda daha aşağılarda da buna benzer bir şeyler görebiliriz.

ne olursa olsun Fenerbahçe Beko şu anda Avrupa’nın en iyisi. Umarım salona giden taraftarlar daha yükses ses çıkarabilirler.

Emirhan Güzel

Bir cevap yazın