BSL Turkish Airlines Euroleague

Taht Korunabilecek Mi ?

Bundan 3 ay önce Fenerbahçe Euroleague kupasını aldı ve Türk basketbol tarihine geçti daha sonra alınan Türkiye ligi şampiyonluğu da unutulmaz sezonu taçlandırdı.

Bunlar bir yana sezon devam ederken Bogdanovic’in sakat olduğu dönemde Fenerbahçe’nin hücumda ne kadar zorlandığı ama Avrupa’nın en iyi savunma takımlarından biri olması nedeniyle kendini Playoffta bulması ve burdan sonra Bogdan’ın kalanı halletmesiyle işler çözülse de bu maddeler hep akılda kaldı.

Bu yaz yapılan hamleleri konuşmak gerekirse;

Öncelikle Fenerbahçe Avrupa’nın en iyi 5 oyuncusundan 2’sini kaybetti.Bogdan’ın özellikle oyun kitlenirken aldığı sorumluluk,Udoh’unda yaptığı savunma,bloklar ve takım savunmasına yaptığı katkı aranıcaktır.

Gelenler ise;

Sinan Güler;1 2 oynayabilen yerli statüsünde çok kaliteli bir oyuncu.Euroleague de sorumluluk verilebilecek yerli statüsünde değerli bir oyuncu.

Guduric;Bogdan’ın Partizan’dan alınma stratejisine benziyor.Fakat soru işareti olan şey Guduric’te Bogdan’ın kapasitesi var mı? İlk senesinde özellikle ilk yarıda çok şey beklenmemeli ve Bogdan’ın bu seviyeye ne zaman ulaştığı unutulmamalı.

Melli;senelerdir üst düzey Euroleague oynayan ve Fenerbahçe’nin Vesely Udohtan sonra oyun çeşitliliği açısından zenginlik verebilir.Şutu,pas görüşü iyi.

Thompson;Udoh’un alınma projesine benziyor.Udoh’un yaptıkları hemen beklenmemeli,oyuncu Nba’de belli bir düzey oynadı fakat son sezonunu Çin’de geçirdi.İşte burda Obradovic’in Udoh’a yaptığı etki bekleniyor.Oyuncunun buna vereceği tepkiyi zaman gösterecek.

Bakalım yeni sezonda Fenerbahçe neler yapacak ?

 

Related posts

BSL’de Playoff Heyecanı Başlıyor

Ruhi Ünal

Darüşşafaka, JaJuan Johnson ile anlaşmaya vardı

Fatih Emre Arslan

Euroleague’den Obradovic Belgeseli

Mert Akyıldız

Leave a Comment