Turkish Airlines Euroleague

Şampiyonluk Geride Kaldı Artık İleriye Bakmalı

Turkish Airlines Euroleague’in ilk maçında Real Madrid’e mağlup olan son şampiyon Anadolu Efes’in Başantrenörü Ergin Ataman önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Real Madrid’in bu sezonun en iyi kadrolarından biri olduğunu,  aldıkları yenilgiyi dramatize etmenin anlam ifade etmediğini söyledi. Ataman’ın açıklamalarının ayrıntıları haberimizde…

“Maça Tam Hazırlanamadık”

Ataman, Real Madrid’in karşısında Turkish Airlines Euroleague’in son şampiyonu olarak bulunmalarına karşın sıkıntılar içinde maça çıktıklarını, tam hazırlanamadıklarını ve maçta mücadele edemeden mağlup olduklarını belirtti.

Anadolu Efes’in geçen sezon şampiyonluğuyla ilgili de konuşan Ergin Ataman, EuroLeague’in gerçek anlamda başladığını, şampiyon takım olmalarına rağmen bunun geride kaldığını ve sporda geçmişin olmadığını söyledi. Anadolu Efes’in şampiyonluğunun var olduğunu ama tarihe gömüldüğünü vurgulayan Ataman, artık ileriye bakmak gerektiğini, önlerinde 33 normal sezon maçı bulunduğunu belirtti.

“Barcelona Bize Darbe Vurmaya Çalıştı”

Anadolu Efes’in iyi bir kadrosu olduğunu, oyuncuların iyi çalıştığını ifade eden Ataman, form tutturduklarında şampiyonluk için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Barcelona’nın Sertaç Şanlı transferi ve rakiplerin Anadolu Efes’e nasıl baktığı da sorulan Ergin Ataman, rakiplerin Efes’e motivasyonlarının normal olduğunu, sporda güçlü takımlara galip gelmek için daha iyi bir kadro yapmak gerektiğini söyleyerek geçen sezon şampiyon olamayan takımların kadrolarını güçlendirdiğini belirtti.

Barcelona’nın Şanlı transferiyle ilgili de konuşan Ataman, Barcelona’nın finali kaybettiğini ancak Anadolu Efes’in en önemli uzun oyuncusunu aldığını, böylece hem kadrolarını güçlendirmeyi hem de şampiyonluğu kaybettikleri rakipleri olan Efes’e darbe vurmaya çalıştıklarını söyledi.

Euroleague mücadelesi için zor bir maraton olduğunu söyleyen Ataman, iddialı olduklarını ama kendileri gibi iddialı olan 9-10 takımın da bulunduğunu belirtti.

Related posts

Laboral Kutxa Evinde Doludizgin!

Mert Akyıldız

Obradovic, FBTV’ye Konuk Oldu

Ruhi Ünal

Dimitris Giannakopoulos’a göre Olympiakos maçının hakemleri şike yaptı

Orçun Yıldırım

Leave a Comment