Avrupa ŞampiyonasıTurkish Airlines Euroleague

Petrovic: “Doncic Gibi Bir Oyuncu 10 Yılda Bir Gelir”

483görüntüleme

Doncic için bundan daha iyisi olamaz. Drazen’in kardeşi ve Hırvat milli takımının antrenörü Aleksandar Petroviç  Sloven yıldıza inanılmaz övgülerde bulundu.

Hırvatistan kazandı ama 18 yaşındaki fenomen şovu çaldı ve ikonik bir Avrupa efsanesi ile yan yana büyüyen koç Petroviç, Doncic’in bulunması zor bir oyuncu olduğunu itiraf etti.

“Böyle oynayan birini izlemek çok harika” diyen Petroviç maçtan sonra şunları ekledi:”Luka’nın bu yaşlarda  yaptığı şeyi görünce, uzun süredir Avrupa’da böyle zihinsel ve atletik açıdan harika bir oyuncu yoktu. Bu son on, on beş yılda Avrupa’da bu pozisyonda bulunan herkesin üzerinde bir klas. Bu kesinlikle doğru”.

Ve daha da şaşırtıcı olan ne? Doncic, maç sonrası özellikle de Bojan Bogdanoviç’e karşı yaptığı savunmasını eleştirdi: “Bu, benim en iyi oyun olamaz, çünkü kaybettik. Eğer kaybetmişsen, iyi bir oyun oynamadın sayılır. Kazanamadıysan, çok sayı atman önemli değildir. 23 sayı atan Bogdanovic’i durduramadım.Onu savunmak gerçekten zor, çünkü mükemmel bir şutör. Yine de, Hırvatistan gibi bir rakibe karşı iyi bir cevap verdiğimizi düşünüyorum. Bogdanovic ve Saric gerçekten harika basketbolcu ve bunu hepimiz biliyoruz “.

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın