Pero Antic’li Kızılyıldız Barçayı Devirdi

Maça iyi başlayan taraf evsahibi Kızılyıldız oldu ve Sırp temsilcisi ilk iki dakikada Taylor Rochestie’nin etkili oyunuyla 7-2 üstünlük kurdu. Televizyon molasına kadar aradaki farkı koruyan Kızılyıldız, Lessort ve Bjelica’nın da devreye girmesiyle ilk 6 dakikayı 15-10 önde geçti. Mola dönüşünde de savunmada sertliği koruyan ve hücumda da geri adım atmayan Kızılyıldız, farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. (20-10) Barcelona koçu Sito Alonso, takımının kötü başlangıcı sonrası erken bir mola aldı. Mola dönüşünde yine skor üretmekte zorlanan Katalan ekibi, geçiş hücumunda yapılan sportmenlik dışı faul ile ilk sayısını buldu. Ancak devam eden bölümde Kızılyıldız, oyundaki üstünlüğü Barcelona’ya vermedi ve ilk çeyrek 24-13 Belgrad ekibinin üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyrekte de rakibi karşısında savunmada taviz vermeyen Kızılyıldız karşısında Barcelona hiçbir çözüm üretemedi. Serbest atış çizgisine gelerek aradaki farkın açılmasına izin vermemek için çabalayan Katalan ekibi başarılı olamadı. Çeyreğin bitimine 06:28 kala Kızılyıldız, farkı 13 sayıya kadar çıkardı. (33-20) Kızılyıldız molası sonrası Kevin Seraphin ile üst üste sayılar bulan Barcelona, farkı bir kez daha tek hanelere indirdi. (33-24) Bu dakikadan sonra Kızılyıldız hücumda üst üste hatalar yaptı ve savunmada kolay sayılara izin verdi. 03:08 kala ikinci molasını da alan Dusan Alimpijevic’in ekibi Milko Bjelica’nın çizgiden bulduğu sayılarla Barcelona’nın 8-0’lık serisine son verdi. Çeyrek sonuna dek üstün oyununu sürdüren Kızılyıldız, soyunma odasına 44-32 önde girdi.

İkinci yarının başında savunmada sertlik kazanan ve hücumları daha verimli kullanan Barcelona, farkı bir kez daha tek hanelere indirdi. (46-37) Kızılyıldız’ın farkı artırma çabalarına Kevin Seraphin ile direnen Barcelona, farkın tekrar açılmasına engel olamadı ve çeyreğin bitimine 04:28 kala fark 14’e çıktı. (57-43) Bu dakikadan sonra toparlanan Barcelona, iki dakika içinde 7-0’lık bir seri buldu ve fark 7’ye indi. Moladan Antic’in üçlüğüyle dönen Kızılyıldız, rakibinin serisini durduramadı ve Barcelona son bölümde farkı beş sayıya kadar indirdi. Üçüncü çeyrek 6257 tamamlandı.

Son çeyrekte ilk dakika sayısız geçilirken Kızılyıldız, Bjelica’nın sayıları ile nefes aldı. Ognjen Dobric’in üst üste üçlükleri ile farkı bir kez daha çift hanelere çıkaran Kızılyıldız karşısında Barcelona 6-0’lık seri ile farkı tekrar 5 sayıya düşürdü. Bu andan itibaren Thomas Heurtel sazı eline aldı ve Barcelona hücumlarında Kızılyıldız savunmasının zaaflarını muazzam değerlendirdi. Fransız guard hem kendisi üretti hem de takım arkadaşlarına yaptığı asistlerle farkı giderek kapattı. Heurtel’in serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla son 2 dakikaya 82-82’lik eşitlik ile girildi. Son bölümde Barcelona’ya şans tanımayan Kızılyıldız, sahadan 90-82 galip ayrıldı ve EuroLeague’deki ilk galibiyetini aldı.

Heurtel, 14 sayı ve 11 asist ile double-double yaptı ancak Fransız yıldızın performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Milko Bjelica 23 sayı ile maçın en skorer ismi olurken Taylor Rochestie de 22 sayı ile galibiyete önemli katkıda bulundu.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
THY Euroleague 2017
Khimki Moskova VS Zalgiris Kaunas

Paulius Jankunas, eski takımı Khimki Moskova karşısında tarihi bir maç oynasa da Alexey Shved, Malcolm Thomas ve Thomas Robinson üçlüsüyle...

Kapat