Fikret Orman Beşiktaş
Turkish Airlines Euroleague

Orman: “Euroleague konusundaki fikirlerim değişmedi”

Beşiktaş Kulübü’nün Başkanı Fikret Orman, CNN Türk’te Hakan Çelik’in konuğu oldu. İşte Fikret Orman’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

“Aziz Yıldırım ile çok iyi bir ilişkimiz vardı. Ne zaman ki bel altına girdiler o zaman ilişkimiz kesildi. Aziz Bey ile benim ilişkim de çok önemli değil. Euroleague konusundaki fikirlerimin arkasındayım. Euroleague kötü bir organizasyon demiyorum. Fenerbahçe’nin başarısını küçümsemiyorum. 1 yıl evvel de Fenerbahçe hak etmişti. Ama ticari bir organizasyon. Herhangi bir federasyonun yaptığı bir şey değil. Ferdi bir organizasyon. Kim veriyor gidecek takımlar kararını, şirket. Şirket kim? Denetlenmediği için şeffaf değil.

Siz şimdi Euroleague için takım kuruyorsunuz. Kim ödüyor parasını kulüp. Gelen taraftar kimin kulübün. Sonunda geliri kim alıyor? Bunu konuşmak Fenerbahçe’nin başarısı ile ilgili değil. Buna katılan olur katılmayan olur. Bunu alıp başka yere çekmek isteyenler olabilir. Ben diyorum ki; Beşiktaş basketbol takımı bir para harcıyor. Ne için kupayı almak için. Kupayı kazanan kulüp ne kadar alıyor? 1 milyon euro. Bunu oyunculara prim olarak vermiştir. Bunu FIBA yapsın, denetlensin.” dedi.

Related posts

Aziz Yıldırım : O Sene Bu Sene Olsun

Ruhi Ünal

Udoh yerine Jason Thompson mı?

Muratcan Ediz

Baskonia’nın idmanı Zalgiris tarafından kamera ile kaydedilmiş

Orçun Yıldırım

Leave a Comment