Olympiakos VS Unicaja Malaga

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Hollis Thompson’ın üçlüğü ile Olympiakos oldu. Yunanistan temsilcisi, mücadelenin henüz başında 9-2’lik bir seri yakaladı. Sonrasında da Malaga, Olympiakos’a cevap veremedi ve ilk çeyreğin bitimine 05:19 kala fark 10’a çıktı. Joan Plaza, televizyon molasını beklemeden molaya gitti. Mola da fayda etmedi ve çeyreğin bitimine 04:12 kala Olympiakos farkı 15 sayıya çıkardı. Bu dakikadan sonra toparlanan Malaga, yakaladığı seri ile farkı tekrar 10 sayıya indirdi ve çeyrek 21-11 sonuçlandı.

İkinci çeyreğe Unicaja Malaga daha iyi başlasa da Olympiakos çabuk toparlandı ve ilk beş dakika 11 sayılık Olympiakos üstünlüğü ile geçildi. Farklı oyuncularından katkı alan Olympiakos, kalan bölümde de İspanyol rakibinin farkı azaltmasına müsaade etmedi. Devrenin bitimine dört dakika kala Brian Roberts ile farkı 13’e çıkaran Olympiakos karşısında 7-0’lık bir seri bulan Malaga, maçın ilk bölümünden sonra farkı ilk kez 6 sayı seviyesine çekmeyi başardı. Dejan Musli’nin yıldızlaştığı kısımda İspanyol temsilcisi rakibi karşısında farkı daha da azalttı ve soyunma odasına 37-33 ile gidildi.

İkinci yarının başında Olympiakos bir kez daha vites artırdı ve 3,5 dakika içinde farkı tekrar çift hanelere çıkardı. (47-37) Bu bölümde Hollis Thompson, yine ön plana çıkan isim oldu. İki takımın karşılıklı serileri ile geçilen bölümün ardından pota altını işlemeye devam eden Olympiakos, McLean ve Printezis ile sayılar buldu ve farkı 13 sayıya çıkardı. Kalan bölüm karşılıklı sayılarla geçildi ve iki takım son 10 dakikaya 59-47’lik skorla girdi.

Son çeyreğin henüz başında farkın 15’e çıkmasıyla birlikte Olympiakos maçı koparacak gibi gözüktü ancak beklenen olmadı ve Malaga 9-1’lik bir seri ile geri döndü! (63-56) Ancak Malaga benchine çalınan teknik faul Yunanistan temsilcisine nefes aldırdı. Malaga geri adım atmasa da ardından Olympiakos lehine çalınan sportmenlik dışı faul ile fark bir kez daha 7 sayıya çıktı. Milosavljevic, ilk beş dakikada bulduğu 10 sayı ile farkı 3 sayıya kadar indirdi ancak Printezis üçlük ile cevap verdi. Ancak maç sonlarını oynama tecrübesini konuşturan Olympiakos, Giorgios Printezis’in alçak post hücumları ile maçın bitimine 01:07 kala farkı tekrar 7 sayıya çıkardı. (75-68) Mücadelenin son bölümü buna rağmen büyük bir heyecan fırtınasına sahne oldu. Ray McCallum, son bölümde üst üste kazandığı serbest atışlarla iki hücumda 6 sayı üretmeyi başardı ve skoru 78-74’e getirdi. Son bölümde iki takım da karşılıklı hatalar yaptı ve mücadele 80-75 Olympiakos üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci maçında ikinci galibiyetini almayı başaran Olympiakos’ta Hollis Thompson, 15 sayı ile en skorer isim olurken 12 sayı ile oynayan Milutinov da galibiyete önemli katkı verdi.

Malaga’da McCallum ve Milosavljevic 14’er sayı ile mücadele etti.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Anadolu Efes Valencia’ya Direnemedi

Anadolu Efes, üçüncü çeyreğinde çok kötü bir performans gösterdiği karşılaşmada Valencia’ya 78-71 mağlup oldu ve ikinci karşılaşmasında da galibiyetle tanışamadı. Anadolu Efes maça...

Kapat