Olympiakos Hollis Thompson İle İmzaladı

Reds, Hollis Thompson ile bir yıllık bir anlaşma yaptığını açıkladı ve özellikle bu hareketin ardından geçen sezonun finalistinin EuroLeague şampiyonluğuna aday takımlar arasında gene ilk sıralarda olacağı değerlendirildi.

Hollis Thompson ve Olympiacos için bir tek soru işareti var. 26 yaşındaki kısa forvet, kariyerinde ilk kez Avrupa’ya taşınıyor ve bu noktada asıl soru, her pozisyonda oynama yeteneğine sahip oyuncunun hangi rolde oynatılacağı.

Teorik olarak Thompson hem shooting guard hem de small forward pozisyonunu oynayabilir, ancak Avrupa’da doğal pozisyonunu olan small forward olarak oynaması daha olasıdır.

“Her iki pozisyonda oynuyorum ve skor üretmeyi seviyorum”diyen oyuncu Olympiacosbc.gr sitesine röportaj verdi. “Gerçekten heyecanlıyım, böyle bir teklif beklemiyordum ve kulüp hakkında ve Yunanistan hakkında en iyi şeyleri duydum ve öğrendim. Sezonun başlaması için sabırsızlanıyorum “.

Akif Enes Kütük

Akif Enes Kütük

Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Minnesota Beklenen Patlamayı Yapabilecek Mi?

Takımın genelde sezon sonuna playoff iddası ile ulaşamadığı ve en kötü recordlara sahip olduğu hayal kırıklığı sezonlar yaşanmasının ardından, Minnesota...

Kapat