blank
NBATurkish Airlines Euroleague

Norris Cole Maccabi’de!

522görüntüleme

Kulübün bugün yaptığı duyuruya göre, Maccabi FOX Tel Aviv, iki kez NBA şampiyonu olan Norris Cole’u transfer ederek kadrosunu güçlendirmeye devam etti.

Sert bir guard olan, Norris Cole (1.88 metre, 28 yaşında) 13 maç için geçen sene Çin’de Shandong ve kalan maçlarda NBA’de Oklahoma forması giydi. Cole, daha önce diğer NBA takımları Miami ve New Orleans için toplamda 347 maç oynadı ve maç başına 23 dakika süre alarak 7.0 sayı, 2.7 asist ve 2 rebound ortalamasını tutturdu. İlk iki profesyonel sezonun her birinin sonunda 2012 ve 2013 yılları arasında Miami ile birlikte NBA unvanını kazandı. Cleveland Eyalet Üniversitesi’nde dört sezon boyunca uzun süreler alan  Cole, burada dört sezon boyunca kolej yıllarında oynadı.

Maccabi koçu (eski Fenerbahçe koçu) Neven Spahija “Norris harika bir oyuncu ve harika bir kişiliği var” dedi. “Her iki guard pozisyonunda da oynayabilir ve katkıda bulunabilir.”

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın