Nando De Colo Tarihe Geçti

CSKA Moskova’ya geldiği günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansla Avrupa’nın en iyi oyuncusu olduğunu gösteren Fransız guard, bu performansını başarıya da döktü.

EuroLeague şampiyonluğunun yanında normal sezon MVP’si de seçilen Nando De Colo, birçok kez de haftanın MVP’si seçildi.

Son üç sezonda EuroLeague’de on kez haftanın MVP’si seçilerek uzun süre bu alanda zirvede yer alan Mirsad Türkcan’ı yakalayan Nando De Colo, bu haftayla birlikte zirvenin tek sahibi oldu.

37 verimlilik puanıyla kariyer rekoru kırdığı haftayı MVP’i olarak tamamlayan Nando, kariyerinde on birinci kez haftanın MVP’si olurken EuroLeague tarihinde bu ödülü en çok kazanan oyuncu olmayı başardı.

İlk kez 2001-2002 sezonun beşinci haftasının MVP’si olan Mirsad, o sezon üç kere daha bu başarıya imza atarken 2002-2003 sezonunda ise altı kere haftanın MVP’si oldu.

Fransız yıldızın kariyerinin en iyi dönemini yaşadığını düşünürsek bu rekoru kırılması çok zor bir seviyeye çıkartabileceğini de söyleyebiliriz.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kostas Sloukas Fenerbahçe'den ayrılıyor mu ?
Kostas Sloukas’tan Obradovic’e Övgü

“Goals Without Borders” isimli programa açıklamalar yapan Kostas Sloukas, Fenerbahçe‘ye gelme kararı ile ilgili, Zeljko Obradovic ile yaptığımız medeni görüşme beni en iyi...

Kapat