blank
Turkish Airlines Euroleague

Marcelinho Huertas Baskonia’da!

479görüntüleme

 

Baskonia ile Marcelinho Huertas arasında anlaşma sağlandı. Brezilyalı oyuncu kaynaklara göre iki yıllık 1.4 milyon (net) sözleşme imzaladı.

Daha önceler de facebook sayfamızda belirtildiği gibi, Huertas, Basques veya Unicaja Malaga ile görüşmeyi düşündü ancak Vitoria’ya kesin dönüş yapmaya kesinlikle daha yakındı. Kariyerine ilk olarak başladığı ekiple 2011’den sonra ilk defa bir araya gelecek.

34 yaşındaki point guard, LA Lakers forması ile NBA’de iki sezon oynadıktan sonra n Avrupa’ya ve tabii ki EuroLeague’e geri dönüyor. NBA kariyerinde maç başına 3.9 sayı ve 3.1 asist ortalaması tutturan ve ortalama 14.6 dakika sahada kalan Huertas NBA’de bekleneni veremedi.

Huertas, yedi yıllık Euroleague ve üç Final Four  (2012, 2013, 2014) tecrübesi ile Baskonia harici Joventut Badalona ve Barcelona forması giydi. İtalyan passaportu da olan Huertas gerekirse ekibine ekstra bir Avrupalı ​​olmayan oyuncu ile imzalaması için alan sağlıyor.

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın