Kralların Savaşı | Fenerbahçe Doğuş VS Olympiakos

Turkish Airlines EuroLeague’de iki takım için sezonun yedinci maçı olacak Fenerbahçe Doğuş – Olympiakos mücadelesinin bir savunma mesaisi olacağını öngörmek zannederiz yanlış olmaz.

15 Kasım Çarşamba akşamı 20:45’te başlayacak ve beIN SPORTS HABER‘de şifresiz yayınlanacak mücadele EuroLeague’de 2017/18 sezonunun en az sayı yiyen iki takımını karşı karşıya getirecek.

Evinde namağlup durumdaki son şampiyon temsilcimiz Fenerbahçe maç başına 69.5 sayı yemesiyle Avrupa’nın en çetin cevizi durumunda. Olympiakos ise rakiplerine maç başına yalnızca 70.8 sayı izin vermesiyle hemen arkasında.

Koç Obradovic yönetiminde olduğundan bu yana savunma ve takım disiplininin çevresinde oyun, kadro ve rotasyonunu şekillendiren Fenerbahçe için Eski Kıta’nın savunma açısından en dominant takımı olmak bir normal haline gelmiş durumda.

Ancak kırmızı-beyazlı Olympiakos için de Koç Ivkovic takımı Spanoulis önderliğinde şampiyon yaptığından beri takım olarak yapılan sert ve yıldırıcı müdafaa birinci öncelik konumunda.

Dolayısıyla sadece bu sezon açısından değil, Avrupa basketbolunun son dönemi açısından da sıradaki cümle abartılı olmayacaktır: EuroLeague 2017/18 sezonunun 7. maçında kıtanın en çetin ceviz iki takımı birbirini sınayacak.

İki takımın 67-64 ve 71-62’yle iki ev sahibinin üstünlüğüyle biten son iki normal sezon mücadelesi de bunun belki de en yakın göstergesi.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ioannis Sfairopoulos Maç Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Olympiakos koçu Ioannis Sfairopoulos, Fenerbahçe Doğuş deplasmanı öncesinde karşılaşmayı, temsilcimizin durumunu ve iki takım arasındaki eşleşmeyi değerlendirdi: Burada zor bir görev bizi...

Kapat