Turkish Airlines Euroleague

Kostas Sloukas: EuroBasket öncesinde kimyamızı bulmamız gerekiyor!

Yunanistan’ın guardı Kostas Sloukas, İngiltere’yi 88-84 yenmelerine rağmen 31 Ağustos’ta başlayacak olan Eurobasket’te başarılı olmak için çok uzun bir yol olduğunu biliyor.

Yunanlılar, Londra’daki kazanılan maçı gölgede bırakan önemli yıldızları Giannis Antetokounmpo’nun yokluğuyla üzüldü. Bucks, maç başlamadan 55 dakika önce Giannis’in yokluğunun onaylandığını bildirdi.

Ve Yunanistan hazırlık maçlarında olduğu gibi,  Büyük Britanya’ya karşı da savunmada sıkıntılı durumda olduğunu gösterdi. Koç Kostas Missas’ın 31 Ağustos’ta Helsinki’deki  İzlanda’ya karşı oynayacakları Eurobasket açılış maçına kadar önemli bir gelişme kaydetmesi gerektiği bazı temel zayıflıkları olduğuna inanıyor.

Ancak savunma sıkıntılarına rağmen Yunanistan’ın bir artı noktası hücumu oldu. Cumartesi gecesi İngilizler’e karşı,kaliteli top dağılımı ile beraber istisnai bir hücum saldırısı sergilediler: “Sahada nerede olursanız olun boş takım arkadaşlarınızıbulun”

Ancak en önemlisi, altı hazırlık maçında beş galibiyet ve Sırbistan’a karşı tek kaybı olan Yunanistan’ın Fenerbahçeli guardı Sloukas hala savunmacı zihniyet üzerinde çalışmaları gerektiğinin üzerinde durur iken, on gün içinde Eurobasket açılışı öncesi asıl çalışması gereken noktanın sahadaki ekip kimyası olduğuna inanıyor.

Sloukas, “Adım adım ilerleme kaydediyoruz” dedi. “Yeteneklere sahibiz, ancak özellikle savunma konusunda bazı şeyleri geliştirmek için ekip kimyamızı bulmamız gerekiyor.”

Antrenör Missas, maç esnasında Sloukas’ı durdurdu, ona baktı ve “özellikle savunma” dedi. Sloukas, “[Savunma] önemlidir, bu günlük sıkı çalışıyoruz” dedi. “Size ve herkese Avrupa Şampiyonası’nın ilk maçı için hazır olacağımızı garanti ediyorum.”

Sloukas son olarak Fenerbahçe’deki geleceği ile ilgili soruya:”Şuan sadece Eurobasket’e odaklandım.Fenerbahçe ile harika bir sezon geçirdim ve devam edip etmeme konusu hakkında turnuva sonrasında Zejko ve yöneticilerle oturup karar vereceğiz.”dedi.

Grup ev sahibi İzlanda ile birlikte Yunanistan’ın grubunda Finlandiya, Slovenya, Fransa ve Polonya yer alıyor.

Related posts

Buducnost’lu Omic, Milano’ya geçiyor

Orçun Yıldırım

CSKA Moskova’nın Transfer Politikası

Bora Burç Bilban

Şampiyon Koç Büyük Zaferi Değerlendirdi

Ruhi Ünal

Leave a Comment