Turkish Airlines Euroleague

İlk maçında iyi bir performans ortaya koyan eski Fenerbahçe’li Nunnaly’i Milano’da neler bekliyor?

Fenerbahçe’den ayrılıp Minnesota Timberwolves’a imza atan Nunnaly, burada fazla süre bulamayıp Rockets’a geçmişti. Oradan da ayrıldıktan sonra son durağı olan Olimpia Milano’da ilk maçına çıkan James Nunnaly, ortaya gerçekten inanılmaz bir performans koydu.

Avrupa’ya döndükten sonraki ilk Euroleague maçında Gran Canaria’ya karşı 29 dakika süre alan Nunnally bu süre içinde 2-3 üç sayı, 5-8 iki sayı isabetiyle 22 sayı-2 asist-2 ribaunt üretti ve 21 verimlilik puanı ile ilk maça iyi başlangıç yapmış oldu.

Kariyerinin yeni sayfasına güzel cümleler ile başlayan Nunnaly, eğer yeni bir oluşum içinde olan ve bütçe arttıran Olimpia Milano’da takıma kendini iyi adapte ederse Mike James ile birlikte rakip potaları tehdit eden iyi bir silah olabilir. Ancak, aşırı bireysel oyununu terk edip takıma uyum sağlamak zorunda ve bunu yapmanın tek yolu da iyi bir koç.

Koç Pianigani gibi tecrübeli bir isim ile çalışmayı iyi değerlendirirse Nunnaly, play-off potasındaki takımını daha üst seviyelere taşıyabilir ve kendini Avrupa’da bir kez daha kanıtlayarak bu sefer NBA’e daha emin adımlara dönebilir.

Related posts

Daçka’dan ayrışan McCallum’un yeni adresi G-League

Orçun Yıldırım

Gerçek Euroleague Başlasın!

Anıl Sebahaddin Uysal

Final Four Öncesi Kavga Çıktı

Ruhi Ünal

Leave a Comment