blank
Turkish Airlines Euroleague

Hunter:”Ekstra baskı hissetmiyorum.”

395görüntüleme

Real Madrid’in pivotu Othello Hunter TalkBasket.net’e yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe ile oynayacakları maç ve eski takımı Olympiacos Piraeus hakkında konuştu.

“Sinan Erdem”de birçok Fenerbahçe destekçisi olacak olsa da, 30 yaşındaki oyuncu bunun kendisine ve takım arkadaşlarına daha fazla baskı uygulamayacağını ve hiçbir şeyin onlar için farklı olmayacağını söyledi.

“Biz buna alıştık, en üst düzeyde oynuyoruz, orada çılgın Fenerbahçe taraftarları olacağını biliyoruz, ancak bizi etkilemeyecektir” dedi.

Hunter, kişisel performansıyla ilgili olarak, Real’in oyuncularının genel olarak ne yapmaları gerektiğini bildiklerinden ve Laso’nun oyun planında çok fazla değişiklik yapmayan antrenörlerinden biri olduğu için maç öncesi sadece odaklandığını ve rahatlamaya çalıştıklarını belirtti.

Olympiacos’u geçen yıl “Beyazlar”a katılmak için terk etmesine rağmen, Yunan kulübünde hala arkadaşlarının olduğunu belirten Hunter “Orası ailem, hala ordan görüştüğüm arkadaşlarım var, ve onlara iyi şanslar diledim” dedi.

Olympiakos diğer üç Final Four takımında da eski oyuncularını bulunduran tek takım. Real Madrid’den Othello Hunter, Fenerbahçe’den Kostas Sloukas, Pero Antic ve CSKA Moskova’dan Milos Teodosic ve Kyle Hines, Olympiacos formasıyla geçmişte oynadılar. Ve bazıları Kırmızılarla EuroLeague şampiyonluğuna ulaştı! Sloukas, Antic ve Hines, 2012 ve 2013 yıllarında Hines sırt sırta EuroLeague şampiyonu invanını Olimpiakos’a kazandırdılar.

 

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın