Hidayet Türkoğlu Final Four’u Değerlendirdi

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Osman Sakallıoğlu’nun bein sports’daki programına konuk oldu. Türkoğlu final four öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Hedo verdiği demeçte ; “Fenerbahçe’yi tekrar kutlamak gerekiyor. Üst üste 3.kez Final Four’a gitmesi, doğru yatırımların sonucunda gelen bir başarı. Gönlümüzden geçen, sezonu şampiyon olarak tamamlaması… Kariyerim boyunca bu maçları çok oynadım. Ama bu maçlar inanın ki normal sezon maçlarından farksızdı. Çünkü NBA’de 80 maç oynuyorsunuz ve play-off’a gelince farklı bir şeyler yaptığınızda rutinden çıkıyorsunuz. Bu da kötü performans sergilemenize neden oluyor. Fenerbahçe, uzun yıllardır birlikte… Antrenörleri de çok tecrübeli… Buraya gelmek çok zor; oyuncuların da kendilerine göre inançları vardır. Normal sezonda nasıl oynadılarsa aynı şekilde oyunlarını ortaya koysunlar. Seyirci desteği de farklı olacaktır. Seyirci olmak  çok farklı… Biz de bu durumu yaşadık. Seyircinin arzusu mutlaka; ‘Kazanan biz olalım da maç bitsin’ diye olacaktır… Bu oyuncular uzun zamandır büyük taraftarların önünde oynuyorlar. Burası biraz daha farklı bir ortam. Sakin ve kontrollü olan daha az hata yapacaktır. Geçen sene kıl payı kaybettikleri şampiyonluğa bu yıl kendi taraftarları önünde ulaşırlar. CSKA Moskova – Fenerbahçe finali tekrarlanacak gibi gözüküyor. Ama orada anlık performanslar ön plana çıkıyor. Yarı finalde dört takımın nasıl performans sergileyeceğini göreceğiz. Çok büyük sürprizler olmazsa, finalin adı CSKA Moskova – Fenerbahçe şeklinde olur.” dedi.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Euroleague Kupası İstanbul’da

KUPA İSTANBUL'A İNDİ THY Euroleague Final-Four'a sayılı günler kala dört takımın hayalini kurduğu kupa İstanbul'a getirildi. THY Euroleague 2017’nin şampiyonu...

Kapat