Turkish Airlines Euroleague

Final Öncesi İstanbul Sokakları Karıştı

oly vs fb taraftar kavga

TARAFTARLAR BİRBİRİNE GİRDİ

THY Euroleague büyük final öncesi Olympiakos ve Fenerbahçe taraftarları birbirine girdi. Final Four’a kalmasının ardından kışkırtıcı paylaşımlar yaparak çeşitli yollarla Türk taraftarları tahrik eden Yunan taraftarlar yine rahat durmadı. Yunan taraftarların CSKA Moskova maçı öncesi kaldıkları otelde meşale yakıp çevreye rahatsızlık vermeleriyle başlayan kavgalar gözaltı ve polis müdahalelerine rağmen bitmiyor.

 

İstanbul’un çeşitli yerlerinde toplanıp fotoğraf çekilerek Fenerbahçeli taraftarlara meydan okuyan Olympiakos’un fanatik taraftar grubu Gate 7 skandal ve kaos yaratmaya devam ediyor. İlk gün yaşanan olaylardan sonra Gate 7  taraftar grubu intikam almak için toplandıklarını belirterek, tahrik edici paylaşımlarda bulundu.

İlk gün çıkan olaylarda 1 Yunan taraftar bıçakla yaralanırken, 5 kişide gözaltına alındı. Fenerbahçeli taraftarlardan kaçan Yunan taraftarlardan biri fotoğraf makinasını ve atkısını düşürdü.

Yunan Holiganlar son olarak gündüz saatlerinde Ayasofya önünde toplanarak ‘Constantinopolis’ sloganlarıyla fotoğraf çekilip çevreye rahatsızlık vermeleri üzerine Fenerbahçeli Holigan taraftarlar harekete geçti.

Fenerbahçeli Holigan bir grup “İstanbul bizimdir, ya Allah Bismillah” sloganlarıyla Gate7’nin kaldığı otele baskın düzenledi. Polis ekipleri olaya müdahele ederek otelin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Tomalar ile çevik kuvvet ekipleri oteli koruma altına aldı ve Fenerbahçeli taraftarları uzaklaştırdı.

https://twitter.com/FenerFanatics34/status/866044683721506818

 

Related posts

Amar’e Stoudemire Maccabi ile Anlaştı! #euroleague

ersin

EuroLeague’de bugün, Barcelona 73-62 Zalgiris Kaunas

Kaan35

THY EuroLeague’de yeni sezon maçları: Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes maçları ne zaman?

ersin

Leave a Comment