blank
Fenerbahçe BekoTurkish Airlines Euroleague

Final Four’a bir adım!

335görüntüleme

Fenerbahçe’nin Euroleauge rüzgarı devam ediyor.Grup maçları ve TOP 16 maçlarında rakiplerine ciddi üstünlük kuran Fenerbahçe saha avantajını elinde bulundurduğu seride Real Madrid karşısında seride 2-0 önde,hem de Jan Vesely’siz.Oyuncuların büyük bir özveriyle oynadığı ilk 2 maçta pastanın büyük bir kısmını taraftara vermek emin olun hiç de yanlış olmaz.Oyunun sıkıştığı anda bi bakıyorsunuz taraftar 6.adam olarak sahada. Hakem yanlış bir karar veriyor, meraklanmayın, 6.adam yine orda.Mübalağa edecek olursak 40 dakikanın 41’inde de taraftar oyunun içindeydi. Özellikle Ekpe Udoh’un Sergio Rodriguez’e yaptığı blok sonrası 15.000 kişinin aynı anda “Ekpe Udoh” tezahüratlarında bulunması ve maçın başındaki görsel şov görülmeye değerdi. Fenerbahçe taraftarı basketbolda iyi bir taraftar kültürü oluşturmuş durumda,Avrupa’nın en iyi taraftarları arasına koyabiliriz onları.

5010116

Ve son olarak Zeljko Obradovic. Her zaman ki gibi herkesi şaşırttı ve sahaya tahmin edilmesi zor beşlerle ve taktik anlayışıyla çıktı maçlara. İlk maçta Dixon-Sloukas-Bogdanovic-Datome-Kalinic kısa beş’lisi sahada inanılmaz işler yaptı ve maçın kırılma noktası oldu. İkinci maçta uzunlarıyla Real Madrid kısalarına yaptığı ikili sıkıştırmalar sayesinde hem Real kısalarını verimsizleştirdi, hem de farkın 30 sayılara ulaşmasıı sağladı. Eğer Obradovic’iniz varsa sürprizlere her zaman açık olun.

real-madrid-fenerbahce-izle

Bu akşam Fenerbahçe Barclaycard Arena’da seriyi bitirme maçına çıkacak. Real Madrid kazandığı takdirde seri 2-1 olacak ve perşembe günü Barclaycard Arena’da bir maç daha oynanacak. Temennim temsilcimizin bu akşam bu seriyi bitirmesi.Haydi Fenerbahçe!

Yasin Çetinkaya
ycetinkaya@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın