Final-Four Havluları Denizli’den

EUROLEAGUE’DE TÜRK SPONSORLARIN DEVRİ

Uzun yıllardır ana sponsoru olan THY’nin yanı sıra geçtiğimiz gün SEK’le yeni sponsorluk anlaşması imzalayan Euroleague son olarak İstabul’da oynanacak final-four’da kullanılacak havlular için Turkish Towels firmasıyla anlaştı. Final-Four organizasyonunun havluları, “dört takım, 1 havlu” sloganıyla Denizli’de üretildi. Sponsorluk anlaşması gereği Sinan Erdem Spor Salonu’nda 18-21 Mayıs tarihleri arasında oynanacak Final Four maçları boyunca takımların yedek sandalyelerinde ve soyunma odalarında kullanacakları tüm havluları Turkish Towels tedarik edecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, gazetecilere yaptığı açıklamada; “Türk havlusunun dünyada bin 600 yıldan bu yana tanınıyor. Ancak bu ihracatı büyütmek ve rekabet avantajı elde etmek için yeterli değil. Türk havlusunun markalaştırılması adına Ekonomi Bakanlığından Türk Malı Marka Desteği aldık. İhracatta başarının anahtarı markalaşmak. Biz de bu doğrultuda Türk havlusunu markalaştırma çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Türk havlusu 186 ülkeye ihraç ediliyor. Bu da doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi.

THY Dörtlü Final maçlarında 4 takımın oyuncularının da Türk havluları ile sahaya çıkmalarından mutluluk ve gurur duyacağız. Türk havlusu, ilk defa bu büyüklükteki güçlü bir spor organizasyonunda başta basketbolseverler olmak üzere bütün dünyaya tanıtılmış olacak. Onlarca kanaldan yapılacak canlı yayınlar, sosyal medya paylaşımları ile bir milyarın üzerinde insana ulaşma fırsatı bularak Türk havlusunun tanıtılmasına önemli bir katkıda bulunacağımıza inanıyorum. ” dedi.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Real Madrid ve Barcelona Ligden Çekiliyor

İSPANYA'DA ORTALIK KARIŞTI Yeni sezonda Euroleague'de yer alacak olan Real Madrid, Barcelona Lassa, Baskonia ve Unicaja Malaga ACB Ligi'nde ki...

Kapat