Final Four Hakemleri Açıklandı

EUROLEAGUE YÖNETİMİ AÇIKLADI

19-21 Mayıs’ta Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı ve temsilcimiz Fenerbahçe’nin yer aldığı THY EuroLeague Final Four’da görev yapacak hakemler EuroLeague yönetimi tarafından resmi olarak açıklandı.

EN DENEYİMLİ 8 HAKEM

EuroLeague yönetimi yaptığı açıklamada bu önemli organizasyonda görev alabilecek potansiyele sahip tecrübeli ve en iyi hakem ekibini seçtiklerini dile getirirken, görev alacak hakemlere güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

THY EuroLeague Final Four organizasyonunda görev alacak 8 hakem ;

 

  • Daniel Hierrezuelo / İspanya
  • Damir Javor / Slovenya
  • Milivoje Jovcic / Sırbistan
  • Luigi Lamonica / İtalya
  • Olegs Latisevs / Letonya
  • Robert Lottermoser / Almanya
  • Fernando Rocha / Portekiz
  • Boris Ryzhyk / Ukrayna

Luigi Lamonica, Robert Lottermoser ve Boris Ryzhyk yedi, Olegs Latisevs ise altıncı kez Dörtlü Final’de görev yapacak. Dainel Hierrezuelo ve Jovcic dördüncü, Fernando Rocha üçüncü, Damir Javor ise ikinci kez bu organizasyonda görev alacak. Ayrıca sekiz hakemden dördü geçtiğimiz sezon Olimpiyat Oyunları’nda da görev almıştı.

HAKEM LİSTESİNDE GÖZE BATAN İSİM

Geçtiğimiz sezon Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Final-Four organizasyonu finalinde temsilcimiz Fenerbahçe ile Rusya’nın CSKA Moskova takımı arasındaki final maçında görev yapan Damir Javor, o karşılaşmadaki yönetimiyle adeta saç baş yoldurmuştu. Oyunun kritik evrelerinde verdiği hatalı kararlarla Fenerbahçe’yi adeta kupadan etmişti. Yoğun tepkilere maruz kalan Javor, bu sezon Euroleague’de Fenerbahçe’nin iç saha maçlarının hiçbirine verilmedi.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez…
unalruhi32@hotmail.com

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Fenerbahçe’de Final Four Yemeği

YÖNETİM VE BASKETBOL TAKIMI ÖZEL DAVETTE BİR ARAYA GELDİ THY Euroleague’de yoluna tam gaz devam eden, başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çeken...

Kapat