Final Four Berlin
Turkish Airlines Euroleague

Final Four (Dörtlü Final) Programı Belli Oldu

306görüntüleme

Euroleague’de Lokomotiv Kuban – Barcelona Lassa maçının 81-67 Lokomotiv Kuban lehine sonuçlanmasının ardından Kuban 4. takım olarak adını Final Four’a yazdırdı. Tüm takımların belli olmasının ardından da Berlin’de 13-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Final Four organizasyonunun da programı belli oldu. Temsilcimizin rakibi İspanyol takımı Laboral Kutxa olurken diğer karşılaşma CSKA Moskova – Lokomotiv Kuban arasında oynanacak.

Final Four biletlerinin % 28’lik kısmını alan Türkler en çok bilet alan grubu oluşturuyor. Bu durum Fenerbahçe’nin Berlin’de taraftar desteğini arkasına alabileceği anlamına geliyor. İki Rus takımı olmasına rağmen biletlerin sadece % 18’lik kısmını Rus basketbolseverler almış durumda. Ayrıca CSKA Moskovalı taraftarların bilet oranı ise yalnıza % 2.

13 Mayıs 19.00 CSKA Moskova – Lokomotiv Kuban
13 Mayıs 22.00 Fenerbahçe – Laboral Kutxa

Final Four’da yarı final karşılaşmaları 13 Mayıs tarihinde oynanacak. İki Rus takımı arasındaki maç TSİ 19.00’da başlarken temsilcimiz Fenerbahçe’nin Laboral Kutxa maçı TSİ 22.00’da başlayacak. Bu karşılaşmaların sonuçlarına göre şampiyonun ve üçüncünün belirleneceği maçlar 15 Mayıs tarihinde oynanacak.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın