fenerbahce-realmadrid
Fenerbahçe BekoKöşe YazılarıTurkish Airlines Euroleague

Fenerbahçe’de Kaybolmak

429görüntüleme

Yazının başlığında dediğim gibi Real Madrid oynanan 3 maçta da neye uğradığını şaşırdı ve adeta oyun içinde kayboldu. Aslında hesap geçen seneki Final Four maçında açıldı. Fenerbahçe tarihinde ilk defa Final Four’a çıkmış, oyuncular büyük umutlarla Madrid’e gitmişti. Fenerbahçe taraftarı Obradovic ve askerlerine güveniyor, kupanın ülkemize geleceği noktasında büyük umutlar besliyordu.  Ama beklenen olmadı. Final Four ilk maçında Real Madrid’in özellikle 2. Periyotta Andres Nocioni’nin başlattığı sertliklere ve hakemlerine bu sertliklere göz yummasına reaksiyon veremedi ve Fenerbahçe final oynama şansını kaybetti.

fenerbahce-realmadrid

Ve bu sene Fenerbahçe, geçen seneki kadrosundan sadece 3 ismi değiştirmeden yepyeni bir kadro kurdu. Real Madrid ise geçen seneki şampiyon kadrosunu korudu. Fenerbahçe gruplarda,TOP 16 da, rakiplerini sürklase ederek grup 1.liğiyle F8 e yükseldi.Sezon başında yine şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olarak görülen Real Madrid,sene içinde herkesi şaşırtan sonuçlarla,inişlerle çıkışlarla, hatta son maçında aldığı galibiyetle F8 e çıktı ve Fenerbahçe’nin rakibi oldu.fft226_mf5529794

Bilirsiniz,”İntikam soğuk yenen bir yemektir” diye klişe bir cümle vardır. İşte şimdi Real Madrid’den intikam almanın tam vaktiydi.Fenerbahçe Jan Vesely’nin yokluğunda kafada soru işaretleri olsada hem burada oynanan 2 maçta,özellikle taraftarının desteğiyle, hem de Madrid’deki maçta Real Madrid’i adeta sahadan silip süpürerek seriyi 3-0 kazandı ve adını Final Four a yazdı. Kuşkusuz geçen senenin intikamı, Nemanja Bjelica’nın intikamı hem de Madrid’i kendi sahasında, yani geçen sene Final Four maçının oynandığı yerde, tabiri caizse döve döve alındı. Artık Fenerbahçe Final Four’da.Rakip Laboral Kutxa. Yani eskiden Tau Ceramica adıyla oynayan takım. Hedef Şampiyonluk. Bakalım Obradovic’in askerleri, Berlin’de oynanacak Final Four’dan kupayla dönebilecek mi?

Yasin Çetinkaya
ycetinkaya@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın