Turkish Airlines Euroleague

Fenerbahçe Beko – Alba Berlin basketbol maçı neden ertelendi? Fb Berlin basket maçı ne zaman oynanacak?

THY Euroleague’de 14 Ocak 2022 cuma günü 20:45’de oynanması planlanan Fenerbahçe Beko-Alba Berlin basketbol karşılaşması, Alman ekibi Alba Berlin’de artan Covid-19 vakaları nedeniyle ertelendi. Fenerbahçe Beko – Alba Berlin basketbol maçı neden ertelendi? Fb Berlin basket maçı ne zaman oynanacak?

Konuya ilişkin Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “14 Ocak Cuma günü oynanması gereken Fenerbahçe Beko-Alba Berlin Turkish Airlines EuroLeague 2021-22 sezonu 21. hafta karşılaşması, rakibimizde artan Covid-19 vakaları sonucunda ileri bir tarihe ertelenmiştir.” denildi.

COVID-19 vakaları yüzünden kadrosunda en az 8 oyuncu bulunduramayan ALBA Berlin’in, 21. hafta maçı için yaptığı erteleme talebi kabul edildi.

Fenerbahçe Beko’nun, ligin 20. haftasında Yunanistan ekibi Olympiakos ile yaptığı basketbol maçını 94-80 kazanarak 8.galibiyetini alarak 10.sıraya yükselmişti.

Öte yandan, Olympiakos ile Zenit arasında 13 Ocak Perşembe günü oynanması planlanan 21. hafta karşılaşması da Rus temsilcisindeki koronavirüs vakaları nedeniyle ertelendi.

Ligde 19. hafta müsabakalarının tamamı, takımlardaki COVID-19 vakaları sebebiyle oynanamamıştı. Son gelişmelerin ardından 20. haftada beş, 21. haftada ise iki maça erteleme kararı çıktı.

Related posts

Larkin: “Yurtdışına gitmek büyük bir lütuf”

Akif Enes Kütük

Mike James bu sefer Milano’yu sırtlayamadı

Orçun Yıldırım

Yeni Sisteme Ayak Uyduramayanlar: Barcelona Lassa

Bora Burç Bilban

Leave a Comment