fikret orman beşiktaş euroleague

Euroleague’den Hırsızlık İddialarına Yanıt

EUROLEAGUE’DEN ORMANA CEVAP 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın THY Euroleague organizasyonu hakkında bir televizyon programında yapmış olduğu iddiaları sitemizden yayınlamıştık. Başkan Fikret Orman bu organizasyonu ağır ve sert bir üslubla eleştirmişti. EuroLeague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer, bu iddialara yanıt verdi.

EuroLeague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer Kristjansson, Fikret Orman’ın açıklamalarıyla ilgili ; “Euroleague Basketbol, Fikret Orman’a cevap vermeyecektir çünkü bilmediği bir şey hakkında konuştuğu açıktır. Böyle bir konuyla ilgili kamuya açıklama yapmadan önce ilk önce herkesin bilgi sahibi olması gerekir.

Yine de, bahsettiği noktaların bazılarını işaretlemek için, EuroLeague’in ekonomik dağıtım kriterlerinin her katılımcı kulüp için daima çok açık olduğunu belirtmek önemlidir. Temel olarak, sayın Orman’ın sözlerinin aksine, kulüpler şirketin çoğunluk hissedarlarıdır ve bu nedenle hukukun sağladığı tüm bilgileri ayrıntılı olarak alırlar ve gelir dağılımı da dahil olmak üzere her konuda kararlar alırlar. Euroleague Basketbol, kulüplere aittir ve yalnızca kulüpler için çalışır, kararlarını alır ve onlar için gelirleri arttırır” dedi.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez…
unalruhi32@hotmail.com

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
king james nba finals
LeBron James: “En zorlu final olacak”

KİNG JAMES TEMKİNLİ Bu sezona da performansıyla damga vuran King James, final serisi öncesi Golden State Warriors hakkında düşüncelerini ESPN’e paylaştı....

Kapat