blank
Turkish Airlines Euroleague

Euroleague’de Play-Off 4. Maçların MVP’si Doncic

298görüntüleme

MVP DONCIC

Real Madrid’in 18 yaşındaki genç yıldızı Sloven basketbolcu Luca Doncic, THY Euroleague’de play-off dördüncü maçlarının en değerli oyuncusu (MVP) oldu.

Euroleague internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Real Madrid’in deplasmanda Darüşşafaka Doğuş’u 89-78 mağlup ettiği maçta 21 verimlilik puanıyla oynayan Doncic, play-off dördüncü maçlarının en değerli oyuncusu (MVP) unvanına layık görüldü. Daçka karşısında 11 sayı, 5 ribaunt ve 7 asistle tamamlayan 18 yaşındaki genç oyun kurucu, iki sayılık atışlarda 1’de 1, üç sayı çizgisi gerisinden 4’te 1, serbest atışlarda ise 8’de 6 isabet buldu. Daçka’da Brad Wanamaker, 20 verimlilik puanıyla ikinci sırayı alırken, 18’er verimlilik puanıyla Real Madrid’li oyuncular Anthony Randolph ve Sergio Llull ise üçüncü sırada yer aldı.

Luca Doncic, daha öncede THY Euroleague’de normal sezonun 17. haftasında MVP seçildi.

DAÇKA MAÇI SONRASI DONCIC’IN AÇIKLAMALARI

Real Madrid’in genç yıldızı Luca Doncic verdiği demeçte, “Gerçekten iyi hissediyoruz. Bu, sezon başından beri peşinde olduğumuz şeydi ve başardık ancak hâlâ bir şey elde etmiş değiliz. Zor ve bir savaşın olacağı Final Four’a gidiyoruz. Bu kadar ileriye geldik ve şimdi kazanmak istiyoruz. Takım olarak savaşacağız.” dedi.

 

 

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın