mvp euroleague

Euroleague’de MVP Sergio Llull

MVP BELLİ OLDU

THY Euroleague’de sezonun en değerli oyuncusu (MVP), Real Madrid takımının oyun kurucusu Sergio Llull oldu. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen törenle THY Euroleague’nin “en iyileri” ödüllendirildi.

Törene Euroleague Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jordi Bertomeu, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşma yapan Jordi Bertomeu; “Burada olmaktan onur duyuyorum. Bana gösterilen konukseverliğe teşekkür ediyorum. Dörtlü Final’i buraya getirmek harika bir karardı. Berlin’deki Dörtlü Final’den sonra 5 dakikalık konuşmanın ardından karar aldık. Bunun doğru bir karar olduğunu görüyorum.” dedi.

İlker Aycı; “Tüm başantrenörlere, oyunculara ve kulüplere teşekkür ediyorum. Son 6 yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu olarak taşıdığımız vizyon, Bertomeu’nun vizyonu ile örtüşmekte. Eğer iyi bir takım olmasaydık böyle büyük bir organizasyonu ortaya koyamazdık.” dedi.

Sergio Llull’a MVP ödülünü Mirsad Türkcan verdi.

Llull, “Bu ödülü almak benim için bir onur. Bugün ödül alan tüm oyuncuları tebrik ediyorum. Tüm taraftarlara ve basın mensuplarına bana oy verdikleri için teşekkür ediyorum. Başantrenörümüze ve takım arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı zamanda tüm yıl boyunca bizimle mücadele veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Onlar olmasaydı bu ödülü kazanmak mümkün olmazdı.” açıklamasında bulundu.

 

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Şampiyonluğun Anahtarı KALİNİC!

Şampiyonluğun Anahtarı KALİNİC!            Sfairopoulos bugün Turkish Airlines EuroLeague Final Four 2017’nin final basın toplantısı için...

Kapat