Turkish Airlines Euroleague

EuroLeague’de bugün, ÇSKA Moskova 80-61 Olimpiakos

Bugün EuroLeague’de tam 4 maç oynanıyor.  EuroLeague heyecanı her ne kadar ara verilse de devam ediyor. Bu maçların her biri ayrı ayrı heyecanlı olacaktır ancak ÇSKA Moskova’nın bu sezon çok iyi oynaması diğer maçlara göre  bu maçı daha da heyecanlı kılıyor. EuroLeague puan durumunda 2. olan ÇSKA Moskova bu sezon oldukça iddialı ilerliyor. Diğer tarafta ise istediği gibi oynayamayan bir Olimpiakos izliyoruz. Savunmada yeterli düzeyde olmayan Olimpiakos  şuan puan durumunda 10. olarak devam ediyor. Takımların ilk 5 oyuncularına gelecek olursak;

ÇSKA Moskova:
  1. Nikola Milutinuv
  2. Nikita Kurbanov
  3. Tornike Shengelia
  4. Daniel Lorenzo Hackett
  5. Darrun Hilliard II
Olimpiakos:
  1. Konstantius Sloukas
  2. Konstantius Papanikolaou
  3. Livio Philippe Jean-Charles
  4. Vassilis Spanoulis
  5. Hassan Martin

İlk periyotta baskılarıyla Olimpiakos’un başını döndüren bir ÇSKA Moskova izledik. Ancak Olimpiakos da atakların da başarısız oldu diyemeyiz. İlk periyot ÇSKA Moskova kanadında Shengelia, Olimpiakos kanadında ise Livio Philippe Jean-Charles önderlik etti.

İkinci periyot ise ÇSKA Moskova baskıyı aynı zamanda da savunmayı arttırarak Olimpiakos’a üstünlük kurmayı başardı. Olimpiakos istediği gibi savunma yapamadığı için de ilk yarıyı ÇSKA Moskova 39-29 önde kapattı.

Üçüncü periyot, ÇSKA Moskova yaptığı şeyi yapmaya devam etti ve Olimpiakos üzerindeki baskısını çekmedi. Bu periyotta Olimpiakos’a karşı harika savunma yapan ÇSKA Moskova, son çeyreğe 56-38 önde girdi.

Son çeyrekte değişen bir şey olmadı. ÇSKA Moskova maç boyu üstünlüğünü korudu ve maçı 80-61 kazandı.

Related posts

Avrupa’da oynanacak Efes-Fener derbisi kapalı gişe!

Orçun Yıldırım

Obradovic: “Biberovic çok yetenekli bir oyuncu”

Orçun Yıldırım

Play-off’un Son MVP’si Spanoulis

Ruhi Ünal

Leave a Comment