Turkish Airlines Euroleague

EuroLeague’de bugün, BK Zenit Saint 65-73 Fenerbahçe Beko

EuroLeague’de bugün temsilcimiz Fenerbahçe Beko, BK Zenit Saint ile sahaya çıkıyor. İki takımın da istedikleri gibi bir sezon geçiremediğini söyleyebiliriz. Özellikle geçen sezonun favori şampiyon adaylarından olan Fenerbahçe Beko’nun bu sezon 13. sırada olması, Türk basketbol takipçilerini oldukça şaşırttı. Bunun nedeninin ise gerek yönetimin değişmesi, gerekse oyuncuların takımdan ayrılması ve takım kimyasının bozulması olduğunu söyleyebiliriz. Umarız bugün temsilcimiz Fenerbahçe Beko, maçtan galibiyetle ayrılır. Gelelim maç kadrolarına.

Fenerbahçe Beko:
  1. Jan Vesely
  2. Léo Joseph Paul Westermann
  3. Dyshawn Pierre
  4. Edgaras Ulanovas
  5. Ahmet Düverioğlu
BK Zenit Saint:
  1. Kevin Joseph Pangos
  2. Mateusz Ponitka
  3. William Benson Thomas
  4. Artūras Gudaitis
  5. Austin Hollins

İlk periyotta bariz bir şekilde Fenerbahçe Beko üstünlüğü gördük. Jan Vesely’nin çift yönlü oyunu önderliğinde Fenerbahçe Beko ilk periyotta oldukça dominanttı. Zenit kanadında ise Kevin Joseph Pangos, skorda takımına liderlik etti. Ancak Zenit’in çabaları yetersiz kaldı ve ilk periyot 23-14 Fenerbahçe üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci periyotta yine Fenerbahçe Beko öndeydi. Zenit hücumda ikili sıkıştırmalara maruz kalması ve Fenerbahçe Beko’nun ikinci periyodu da önde tamamlamasını sağladı ve Fenerbahçe ilk yarıyı 45-32 önde kapattı.

Üçüncü periyoda Zenit üstün bir performansla başladı. Çeyreğin başında 18-2’lik bir skor yakaladı ve durumu 52-49’e getirdi. Bu periyotta gerek savunma gerekse atakta neredeyse hiç olumlu sonuç alamayan bir Fenerbahçe Beko izledik. Son çeyreğe 53-53 eşitlikle girildi.

Son periyotta Fenerbahçe toparlanmayı başardı. Önceki periyot kapatılan farkı tekrar açmaya çalıştı. Jan Vesely ve Timon Barthel’in üsün oyunuyla öne geçmeyi başardı ve maçı 73-65 önde bitirdi. Böylece EuroLeague yolunda önemli bir galibiyet alınmış oldu.

 

Related posts

Sayı Kralı Nando De Colo

Site varsayılanı

Bogdanovic’in Alternatifi Bulundu !

Ruhi Ünal

Euroleague’de ülkemizi temsil edecek takımlarımın sezon öncesi hazırlık programları

Orçun Yıldırım

Leave a Comment