Bayern Munich - Khimki
Turkish Airlines Euroleague

EuroLeague’de bugün, Bayern Munich 80-77 Khimki

EuroLeague’de bugün oynanan bir diğer maç ise Bayern Munich ve Khimki karşılaşması. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki Khimki kanadı oldukça kötü bir sezon geçiriyor. Şuanda EuroLeague puan durumunda son sırada bulunan Khimki, 3. sırada olan Bayern Munich ile maça çıkacak. Bayern Munich için ise işlerin iyi gittiğini söyleyebiliriz. Savunmaya yaptıkları katkılar ile Bayern Munich bu sezon oldukça iddiali görünüyor. Gelelim takımların ilk 5 kadrolarına:

Bayern Munich:
  1. Paul Victor Louis Zipser
  2. Nick Weiler-Babb
  3. Wade Manson Baldwin IV
  4. Vladimir Lučić
  5. Leon Radošević
Khimki:
  1. Devin Booker
  2. Alexey Shved
  3. Vyacheslav Zaytsev
  4. Jonas Jerebko
  5. Sergey Karasev

İlk periyodun başında hızlı hücumlar gördük. Özellikle beklenilenin aksine Khimki hücumda oldukça büyük bir baskı kurdu. Bayern Munich ise savunmada yetersiz kaldı ve durum 22-15 Khimki üstünlüğüyle bitti.

İkinci periyotta Bayern Munich’in hücumda baskısını arttırdığını gördük. Khimki’nin de savunmada yetersizliğini izlediğimiz bu periyotta Bayern Munich farkı kapadı. Durum Bayern Munich 41-38 Khimki önderliğiyle bitti.

Üçüncü periyot Khimki farklı bir oyun sergiledi. Alan savunması yaparak Bayern Munich’i kitlemeyi başardı. Ancak yine de Bayern Munich’in uzun oyunlarıyla çekişmeli bir periyot izledik. Bu periyot sonucunda 64-64 eşitlikle, son çeyreğe girildi.

Son periyot eşitliğin getirdiği heyecanla her iki takım da daha baskın oynadı. Bayern Munich kanadında Louis Zipser, takımın en skorer oyuncusu oldu. Khimki kanadında ise Alexey Shved maçın en çok skor üreten ismi oldu. Ancak bu çabalara rağmen Bayern Munich, maçı 80-77 kazandı.

Related posts

Anadolu Efes uzun yıllardan sonra bir ilki gerçekleştirdi

Orçun Yıldırım

Alessandro Gentile neredeyse basketbolu bırakacakmış

Orçun Yıldırım

Yeni Sisteme Ayak Uyduramayanlar: Galatasaray Odeabank

Bora Burç Bilban

Leave a Comment