Turkish Airlines Euroleague

EuroLeague’de bugün, Anadolu Efes 59-77 Baskonya

Bugünün maçlarından bizce en önemlisi olan Anadolu Efes ve Baskonya maçını ele alalım. Temsilcimiz Anadolu Efes’in iyi geçirdiği sezonu devam ettirmesi için Baskonya maçından galip ayrılması gerekiyor. Şuan EuroLeague puan durumunda 5. sırada bulunan temsilcimiz, 9. sırada bulunan ve kendileri için kritik bir maç olan Baskonya ile karşılaşacak. Çünkü Baskonya’nın ilk 8’e girmesi durumunda EuroLeague Play-off’larına çıkabilme ihtimali artmış olacak. Bu yüzden Baskonya, temsilcimiz Anadolu Efes karşısında oldukça iyi bir maç çıkardı. Gelelim takımların ilk 5 kadrosuna:

Anadolu Efes:
  1. DeShane Davis Larkin
  2. Christopher Carl Singleton Jr.
  3. Sertaç Şanlı
  4. James Lee Anderson
  5. Kruonslav Simon
Baskonya:
  1. Pierria Henry
  2. Tadas Sedekerskis
  3. Youssoupha Fall
  4. Rokas Giedraitis
  5. Achille Polonora

İlk periyoda her iki takımın da iyi başladığını söyleyebiliriz. Bu periyotta Anadolu Efes attığı üçlükler ile hanesine 3 sayıları yazdırmayı başardı. Baskonya tarafı ise hücumda set oyunları ile sayı bulmayı başardı. Ancak Anadolu Efes’in her oyuncudan sayı bulması nedeniyle ilk periyot 20-17 Anadolu Efes üstünlüğü ile son buldu.

İkinci periyoda Baskonya oldukça önde başladı. Özellikle pota altında Anadolu Efes’in başarılı olamaması sonucu Baskonya baskıyı arttırdı ve İlk yarıyı önde kapattı. İlk yarı sonucu Anadolu Efes 37-42 Baskonya.

Üçüncü periyot Anadolu Efes’in gerek savunma gerekse hücumda yetersizliği yüzünden Baskonya ardı ardına sayılar buldu. Anadolu Efes’te sayı üreten oyuncuların da gününde olmaması nedeniyle üçüncü periyot ağır şekilde Baskonya üstünlüğüyle bitti. Üçüncü periyot sonucu: 63-50

Son periyotta ise değişen bir şey olmadı. Anadolu Efes istediği oyunu sergileyemedi. Baskonya ise tam olarak istediği şeyi yaptı ve Anadolu Efes’e mükemmel bir savunma ile karşılık verdi. Baskonya’nun bu çabası sonucu maç Baskonya’nın lehine bitti. Maç sonucu: Anadolu Efes 77-59 Baskonya.

Related posts

Barcelona’nın koçu Pesic’e göre rakibin işini zorlaştıran şey Fenerbahçe’nin takım oyunu

Orçun Yıldırım

Fenerbahçe Euroleague’den Ne Kadar Kazandı?

Ruhi Ünal

CSKA Moskova Teodosic’e veda etti

Ruhi Ünal

Leave a Comment