blank
Turkish Airlines Euroleague

Euroleague Virüs Sebebiyle askıya alındı! 

78görüntüleme

Euroleague Virüs Sebebiyle askıya alındı! 


Euroleague yönetimi, virüsün son zamanlarada oldukça yaygın olmasından dolayı Euroleague ve EuroCup maçlarının geçici bir süre askıya alınmasına karar verdi.
Euroleague yönetimi, dünyayı son zamanlarda şiddetli bir şekilde etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Euroleague ve EuroCup maçlarının tamamını geçici olmak kaydıyla askıya alındığını açıkladı.
NBA yönetiminin de bu şekilde bir karar almasının ardından Euroleague Oyuncular Birliği olarak bilinmekte olan kurum, maçların tehir edilmesini talep etmişti.
Yapılan açıklamada, sağlık güvenliğinin oynanacak olan maçlardan çok  daha önemli olduğunu belirtmişler ve bu noktada taleplerini dile getirdiler.
FIBA KENDİ BÜNYESİNDE BULUNAN TÜM ORGANİZASYONLARINI DURDURDU
Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA )olarak bilinmekte olan kurum, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gerekçesi ile 13 Mart’tan geçerlik olmak üzere  tüm müsabakaları erteledi.
FIBA’dan yapılan kamuoyu açıklamasında, koronavirüs salgını gerekçesiyle mevcut mevcut durumun değerlendirildiği antrenörlerin, , oyuncuların, taraftarların, yetkililerin sağlığı ve güvenliğini korumak gerekçeleri ile  tüm FIBA bünyesinde bulunan maçların ertelendiği kaydedildi.
Karara en büyük etkinin NBA yönetimi tarafından maçların ertelendiğinin duyurulması ve bunun üzerine kulüplerin bu konu ile ilgili FİBA ya olan baskılarının neticesi olarak görülmektedir. Maçların virüsün kontrol altına alınması veya önemsenmeyecek kadar bir vakanın bulunması durumunda yeniden oynanacağı bilgisi verilmektedir.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın