fb-oly final 2017
Turkish Airlines Euroleague

Euroleague Final Maçı Toplantısı Yapıldı

THY 2017 İstanbul Final maçı basın toplantısı, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Koç Zeljko Obradovic, Olympiacos Koçu Ioannıs Sfairopoulos, Ekpe Udoh ve Olympiacoslu oyuncu Georgios Printezis katıldı.

Georgios Printezis: “Bir kez daha finale yükseldik. Taraftarlarımız, kulübümüz ve kendimiz için elimizden geleni yapacağız. Çok zor bir maçı kazandık. Önemli bir rakibe karşı mücadele edeceğiz. Umarım finalde de başarılı oluruz. Final Four’dayız ve şampiyonluğa 1 maç kaldı. CSKA karşısında iyi bir galibiyet elde ettik ve tamamen final maçına konsantre olmuş durumdayız. Şimdiden hazır olduğumuzu söyleyebilirim.”

Ioannıs Sfairopoulos: “Final Four’a geldiğinizde kesinlikle ve kesinlikle final oynamaya hazır olmalısınız. Final, diğer maçlardan ayrı bir noktadır. Bizim ufak detayları çalışmamız gerekiyor. Fenerbahçe çok formda ve iyi oyunculardan kurulu bir takım ve Euroleague’in en iyi antrenörüne sahipler ve kendi taraftarının önünde oynuyorlar. Fenerbahçe şu an için favori ve biz bunu kendi lehimize çevirmeye çalışacağız.”

Ekpe Udoh: “Şu an için şampiyonluğa 40 dakika uzaklıktayız ve şampiyon olmak istiyoruz.(Spanoulis hakkında bir soruya); Amerika’daydım ve sonrasında Türkiye’ye geldim. Spanoulis ile ilgili hikayeleri okumayla çalıştım. Çok iyi bir oyuncu ve O’nu kesinlikle durdurmamız gerekiyor, özellikle de maçın son bölümlerinde.”

Zeljko Obradovic: “Bir kere daha final oynama şansı elde ettiğimiz için çok mutluyuz.  Sezon boyunca oyuncularım çok çalışmıştı ve şu an çok iyi seviyedeler.  Tam anlamıyla konsantre haldeyiz. İstanbul’da taraftar desteği bizim lehimize. Bunu da bir avantaja çevirmek istiyoruz. Kendi taraftarlarımızın bize destek vermesi çok önemli. Umarım basketbolu seven herkes finalden keyif alır. Farklı takımlarla Olympiacos maçlarına çıktım. Şimdi bunların hepsini geride bıraktım ve şu an için Fenerbahçe’nin antrenörüyüm. Çok önemli bir rakibe karşı mücadele edeceğiz. Çok büyük saygı duyuyoruz.  Final oynamayı çok iyi bilen bir takım ve çok iyi seviyedeler. Antrenörün söylediği sözler çok güzel ama final maçları farklı olmuştur ve final maçlarında favori ya da favori olmayan takım yoktur.”
Obradovic ise kendisine 25 yıl önce oynadığı ilk final sorulduğunda, “Kesinlikle aynı durumdayım. Final öncesi kesinlikle aynı duyguları hissediyorum” yanıtını verdi.

 

Related posts

Dörtlü Final Maç Programı Açıklandı

Ruhi Ünal

Madrid’in Yeni Guardı Causeur İmzaladı!

Akif Enes Kütük

CSKA Başkanı Vatutin’e göre Teodosic basketbola dönmeyebilir

Orçun Yıldırım

Leave a Comment